13:05, 30 Травня 2022

Одній з луцьких шкіл пропонують надати статус ліцею

Надати Луцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 16 Луцької міської ради статусу ліцею пропонує автор електронної петиції.

Підписи на підтримку петиції, зареєстрованої 26 травня, збиратимуть ще протягом 11 днів.

«Рішенням Луцької міської ради від 03.12.2021 № 22/88 «Про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердження їх мережі» затверджено, що Комунальний заклад «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16 Луцької міської ради» з 01.08.2023 буде відноситись до типу Комунальний заклад середньої освіти «Луцька гімназія № 16 Луцької міської ради». Це означає, що діти будуть навчатись лише до 9-го класу. Надалі змушені будуть шукати навчальні заклади типу ліцею поза територією мікрорайону Вересневе та добиратись громадським транспортом, який не забезпечує зв’язок з усіма мікрорайонами міста, а про пішохідну доступність взагалі не йдеться. Найближчий ліцей розташований на відстані 6,5 кілометра у мікрорайоні Гнідава, який не забезпечить всіх охочих навчальними місцями.

Варто зауважити, що проект рішення міської ради ухвалили без проведення громадських обговорень щодо зміни типу закладу загальної середньої освіти № 16, ніхто не цікавився думкою батьків учнів. Для нас стало неприємним сюрпризом, що діти будуть позбавлені права продовжувати навчання у своєму мікрорайоні.

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної освіти», який був підписаний 06.08.2021 Президентом України Володимиром Зеленським: відмінили норму про обов’язковий набір 50 учнів у десяті класи ліцею, головна вимога два класи, а в них може бути і по п’ять дітей. У Законі йдеться про необхідність створення ліцеїв з широкою географією, щоб було зручно добиратися учням до місця навчання.

Зацікавлені батьки не лише цьогорічних учнів 9-х класів, але й молодших класів, оскільки потреба в 10-х класах саме в нашому навчальному закладі дуже актуальна. Просимо підтримати цю петицію заради майбутнього наших дітей», – пише автор петиції Надія Вітер.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: