19:52, 04 Травня 2020
Очисні споруди зношені: у «Луцькводоканалі» розповіли, чому якість стоків погіршується
Як запевнили в КП «Луцькводоканал», попри усі наявні проблеми на сьогодні підприємству вдається утримувати роботу очисних споруд в межах технологічного регламенту, у відповідності з усталеними нормами експлуатації.
Про це повідомляють у КП «Луцькводоканал».
На підприємстві «Луцькводоканал» триває робота над інвестиційним проектом «Модернізація системи водопостачання та водовідведення м. Луцьк» за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку.
Як повідомлялося раніше, підготовча фаза реалізації проекту мала тривати близько 10 місяців, від червня 2019 року. Вже склали довгостроковий план інвестицій та подали на узгодження банку, склали технічний звіт про існуючий стан підприємства, який перебуває на узгодженні банку. Наразі фахівці підприємства разом із консультантами Європейського інвестиційного банку розробляють план пріоритетних інвестицій на п’ять років в рамках проекту. Однак загрозою успішного втілення цього проекту може стати так звана державна урядова програма розвитку, яка передбачає передачу всієї відповідальності за регулювання діяльності водоканалів на місцевий рівень, тобто без участі держави. А Європейський кредит обсягом більше 10 мільйонів євро для такого міста як Луцьк може бути наданий лише під державні гарантії. Попри зміну уряду наразі ця програма розвитку є діючою. Однак, як запевнюють на підприємстві, Луцька міська рада і КП «Луцькводоканал» докладають максимум зусиль для того, щоб проект реконструкції очисних був реалізований.
Зауважують, що робота над залученням європейських інвестицій і реалізацією проекту реконструкції очисних та водопровідних мереж – тривала і кропітка. Йдеться про залучення більше 326 мільйонів гривень. Луцьк і Рівне – перші міста в Україні серед 22 міст-претендентів, які отримали технічну підтримку з боку Європейського інвестиційного банку для реалізації проектів реконструкцій очисних споруд. Лише експерти в галузі залучення міжнародних інвестицій можуть осягнути усю складність цього процесу.
«Ми, як ніхто інший, зацікавлені у тому, щоб отримати кредит і здійснити реконструкцію очисних. Тому ми готові співпрацювати і надавати всю необхідну інформацію представникам ЗМІ та громадськості і сподіваємось на об’єктивне інформаційне висвітлення», – зазначають на підприємстві.
«Ми глибоко стурбовані інформацією про підпал очерету біля очисних ставків. Щороку безвідповідальні дії недобросовісних осіб створюють чимало подібних проблем на території очисних ставків. Але виявлення і притягнення до відповідальності осіб, які чинять підпали – не в компетенції нашого підприємства. Відкритість і доступність очисних споруд для відвідувачів, підтверджена нещодавнім візитом активістів, показує, що кожен, хто потенційно міг би забажати здійснити певну провокацію, на жаль, має можливість це зробити. Адже площа очисних споруд об’ємна і є люди, які можуть, наражаючи на небезпеку себе і очисні споруди, проникати на територію підприємства. Закликаємо громадськість не чинити подібних необачних вчинків! Ми завжди готові організувати безпечну та відкриту екскурсію на очисні споруди КП «Луцькводоканал» для журналістів і активістів», – повідомляють в КП «Луцькводоканал».
«Щодо запаху на очисних спорудах – то він присутній, як і на всіх очисних спорудах України. Очевидно, що продукти життєдіяльності людей мають свої властивості. Ми неодноразово інформували громадськість про те, що система очисних споруд Луцька перебуває в зношеному стані, оскільки з моменту її введення в експлуатацію 50 років тому вона жодного разу не реконструювалася. Очисні споруди приймають стоки від усього Луцька і 15-ти навколишніх сіл. І з року в рік якість стоків погіршується через масове використання хімічних миючих засобів та використання каналізаційних мереж багатьма користувачами в якості смітників. Попри усі наявні проблеми на сьогодні підприємству вдається утримувати роботу очисних споруд в межах технологічного регламенту, у відповідності з усталеними нормами експлуатації», – пояснюють у «Луцькводоканалі».
Повідомляють, що протягом минулого року на підприємстві здійснили чи не найбільше екологічних заходів, порівняно з минулими роками діяльності, спрямованих на поліпшення роботи систем водовідведення та очистки. Про діяльність у напрямку збереження довкілля пропонують ознайомитися у профілі сервісного центру Evoda Lutsk.
Залишити відповідь