20:49, 15 Червня 2021

Обрали нового голову Волинської економічної ліги

Асоціацію органів місцевого самоврядування Волинської області «Волинська економічна ліга» відтепер очолюватиме голова Зимнівської територіальної громади В’ячеслав Католик.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Про це стало відомо у ході звітно-виборного засідання Асоціації, яке відбулось сьогодні, 15 червня, у конференц-залі Волинської торгово-промислової палати. У заході взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступник очільника ОДА  Ігор Чуліпа, голови територіальних громад, а також керівництво Волинської ТПП.

Чинний Голова АОМС “Волинська економічна ліга”, Любешівський селищний голова Олег Кух повідомив, що переобрання керманича асоціації згідно статуту передбачене раз на два роки.

“Я вважаю, що голову змінювати потрібно, для того, щоб можна було аналізувати, отримувати нове бачення та нові підходи до роботи. Не змінною має бути консолідація зусиль задля виконання нашого основного завдання, що полягає у пошуку  точок економічного зростання та розробки проектів розвитку територіальних громад Волині. Краяни мають відчувати ефект від діяльності голів територіальних громад, які повинні розуміти та бачити усі можливості економічного поступу, які існують в державі та в області” , – зауважив він.

Новообраний голова В’ячеслав Католик зауважив, що він налаштований на конструктивну та результативну роботу, а також має намір активізувати співпрацю із очільниками обласної ради та облдержадміністрації, яких знає особисто.

“Серед наших пріоритетних завдань і надалі має залишатися здійснення заходів, спрямованих на підтримку, розвиток, захист прав та інтересів членів Асоціації на лише на регіональному, а й на загальнодержавному рівні, – наголосив він. – Кожна волинська громада має свої сильні сторони і наше завдання – їх вивчити та показати потенційному інвестору. Ми також будемо і хочемо співпрацювати із бізнесовими структурами, адже – це те, що дає життя нашим громадам, це податки, це економічна співпраця”.

Окрім обрання нового голови, також було обрано оновлений склад Правління та Ревізійної комісії Асоціації.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт передав вітання членам Волинської економічної ліги від очільника представницької гілки влади області  Григорія Недопада. У своєму виступі він також відмітив позитивні сторони діяльності Асоціації у нашому регіоні.

“Те, що нас об’єднує – робить нас сильнішими. Стосунки між органами місцевого самоврядування, між територіальними громадами – це не спортивний чемпіонат, у якому хтось має отримати першість. Адже успіх однієї громади – це успіх усіх громад. Якщо з’являється громада, яка йде вперед, реалізовує інвестиційні проекти, впроваджує інновації – вона вказує шлях до успіху іншим. Тому, кожна успішна громада – є успіхом усієї Волинської області. Нехай ваш союз, що об’єднаний навколо економічних здобутків, підтримки та взаємодії територіальних громад, буде динамічним та дієвим”, – зауважив він.

У ході засідання Олег Кух також прозвітував за період свого головування в Асоціації упродовж 2019-2020 років. Окрім того, визначили основні принципи роботи Волинської економічної ліги на 2021-2022 роки.

У ході звітно-виборного засідання стало відомо, що до Волинської економічної ліги виявили бажання увійти ще 4 територіальні громади, а зокрема: Володимир-Волинська та Нововолинська міські громади, Мар’янівська селищна та Литовезька сільська територіальні громади.

З метою координації спільних дій щодо співпраці бізнес-середовища та територіальних громад, відбулось також підписання меморандуму про співпрацю між Асоціацією органів місцевого самоврядування Волинської області “Волинська економічна ліга” та Волинською торгово-промисловою палатою.

Довідково:

«Волинська економічна ліга» – це регіональна асоціація, яка створена 1 лютого 2019 року, на основі аполітичного партнерства між громадами Волинської області, з метою визначення та комплексного вирішення проблем розвитку Волинської області.

Передумови створення:

– Неспроможність громад Волині самотужки реалізовувати масштабні інвестиційні та інфраструктурні проекти;

– Можливість реалізації партнерства «ОТГ-наука-бізнес-громадськість»;

– Відсутність в області потужного творчого центру (think tank, creative centre), який мав би інституційну спроможність планувати і реалізовувати масштабні інвестиційні та інфраструктурні проекти;

– Відсутність в області дієвого ресурсного центру для громад та ГО, який надавав би інформацію про існуючі фонди, новинки розвитку, ключові тенденції в стратегічному плануванні та проектній сфері;

– Зростаюча конкуренція між регіонами-сусідами за інвестиції (Волинь, Рівненщина, Львівщина, Вінниччина і т.д.).

Стратегічна мета:

Запровадити ефективний механізм виявлення точок зростання та розробки проектів розвитку у громадах Волинській області, що сприяє становленню та розвитку об’єднаних територіальних громад як основи цілісної нової системи потужного і дієвого місцевого самоврядування України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: