13:34, 16 Серпня 2022

Новий енергопроект Волинського фтизіопульмонологічного центру: економія становитиме до 600 тисяч на рік

В обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі для підігріву води відтепер використовуватимуть не газ, а сонячну енергію.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Запуск у роботу системи з використанням альтернативних джерел енергії спостерігав голова обласної ради Григорій Недопад. Сонячні колектори дозволять відмовитися від використання газу для підігріву води, в тому числі і в опалювальний період. Що дозволить медзакладу ощадити на енергоресурсах до 600 тисяч гривень на рік.

За словами підрядника з впровадження спеціалізованих енергетичних технологій Романа Михальчука навіть за похмурої погоди устаткування здатне за рахунок трансформації сонячної енергії нагріти 2 тисячі літрів води до 50 градусів за Цельсієм. І хоч взимку усе ж доведеться посилювати генерацію електроенергією, це значно дешевше, аніж використання газу. Загалом окупність цієї технології – близько трьох років.

«Це вже другий енергоощадний проект з використанням відновлювальних джерел енергії, який впровадив фтизіопульмонологічний медцентр. Встановлені тут майже рік тому сонячні панелі дали змогу отримувати практично дармову електроенергію у весняно-літній період та економити понад 250 тисяч гривень. Сонячні ж колектори цілодобово забезпечуватимуть диспансер гарячою водою без використання газу. Я наполегливо рекомендую усім комунальним установам, а надто медзакладам, впроваджувати проекти з використанням альтернативних джерел енергії. Адже в умовах війни – це не тільки про економію коштів, це і про можливість повноцінно функціонувати», – зауважив Григорій Недопад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: