15:01, 27 Червня 2022

Нові можливості для бізнесу: на Волині відновили оренду державного майна

Фонд державного майна України відновив програму оренди державних активів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану», розробленої ФДМУ та Мінекономіки, оренда на час воєнного стану відбуватиметься за спрощеною процедурою, а орендарі отримають пільги та знижки.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Відновлення оренди держмайна відкриває нові можливості для роботи бізнесу, зокрема релокованого з небезпечних областей. Серед нових правил оренди:

Бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв. м) протягом перших 6 місяців оренди. Різниця сплачуватиметься у визначений період після завершення воєнного стану;

Авансовий внесок та забезпечувальний депозит знизили до розміру 1 місячної орендної плати. Передбачили можливість повернення депозитів орендарям;

Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів;

Дія договорів продовжується автоматично та припиняється за заявою орендаря;

Документи підписуються в електронному вигляді.

У Волинській області для оренди вже доступні:

Гараж на 8 автомобілів площею 653,7 кв. м, за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Заводська, 3;

Частина адміністративної будівлі площею 55,1кв. м, за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Шопена, 12;

Частина приміщення магазину та їдальні площею 102,0 кв. м за адресою: 44601, Волинська область, Камінь-Каширський район, смт Маневичі, вул. Андрія Снітка, 3.

Окрім того, орендарям держмайна у Волині, за договорами чинними на 24 лютого 2022 року, надали 50 % знижку, а орендарям єдиних майнових комплексів надається знижка в розмірі 25 %.

У випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану, сплачені кошти зарахують орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

«Сьогодні вкрай важливо продовжувати роботу бізнесу, зберегти робочі місця – це прояв економічного патріотизму. Оренда держмайна дозволить релокованим підприємствам легко влаштуватися в інших областях, а також стимулює бізнес-активність в регіонах», – підкреслює в.о. голови Фонду держмайна Ольга Батова.

Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об’єктів державного майна, наявна на сайті orenda.gov.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: