08:14, 29 Вересня 2022

Німеччина уточнила перелік озброєнь, які передасть Україні

Німеччина передала чергову партію воєнної допомоги Україні та уточнила плани наступних поставок.

Це видно з переліку, який постійно оновлюється на сайті уряду Німеччини, передає «Укрінформ».

Так, у ньому позначені як такі, які вже передані, 6 стандартних кулеметів Бундесверу для броньованих евакуаційних машин (MG3) і 30 тисяч патронів калібру 40 мм. Ще така ж кількість патронів і 24 кулемети готуються до відправки.

Серед того, що ще заплановано: 10 мостових систем, 3 середніх мостових систем, 90 вантажівок для перевезення важких вантажів.

Окрім того, уточнюється, що систем протиповітряної оборони IRIS-T SLM передадуть чотири одиниці, адже наразі став доступним бюджет ще на 3 системи.

Загальна вартість окремих ліцензій, виданих федеральним урядом на експорт військових товарів у період з 1 січня 2022 року по 26 вересня 2022 року, становить 743 658 611 євро.

Нагадаємо: Німеччина є наразі третім за обсягами постачальником воєнної техніки Україні.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв’ю Neue Osnabrücker Zeitung у середу зазначив, що Німеччина надає Україні самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню та зенітні танки типу Gepard, які вносять вагомий внесок в успіх українських Збройних Сил на сході країни.

Він також нагадав, що завдяки «кільцевим обмінам» Німеччина також уможливила постачання Україні понад 100 бойових танків і бронетранспортерів, хоча сама й не надає бойових танків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: