08:44, 02 Січня 2023

Німеччина розпочала випуск САУ RCH-155 для України

Німеччина почала виготовляти самохідні артилерійські установки (САУ) RCH-155 для України.

Про це повідомив радник компанії Kraus-Maffei Wegmann (KMW) Ніколас Драммонд у «Твіттер», передає «Укрінформ».

“Розпочали виробництво Boxer RCH-155 для України”, – наголосив він.

Зазначимо, що німецький уряд 7 грудня анонсував підготовку для України 18 САУ RCH-155.

Німецькі ЗМІ повідомляли про наміри Києва закупити таку кількість установок. Вони також додавали, що вартість контракту оцінювалася у 216 мільйонів євро.

Нагадаємо: RCH 155 – це 155-мм самохідна артилерійська установка з дистанційним керуванням, розроблена німецькою компанією Krauss-Maffei Wegmann у 2014 році. Виробник взяв усі найкращі технічні рішення від PzH 2000, яка вже працює на фронті в Україні, та вніс доопрацювання під сучасні вимоги.

RCH 155 являє собою закриту гармату на колісному шасі, побудовану на вузлах і агрегатах німецько-нідерландського багатоцільового бронетранспортера Boxer. Тільки САУ оснащена потужнішим турбодизелем, який розвиває 815 кінських сил проти 711 кінських сил оригінального бронетранспортера. Загальна бойова маса машини – 39 тонн, з них маса артилерійського модуля – 12,5 тонн. Максимальна швидкість ходу по шосе становить 100 км/год, а запас ходу на одній заправці – до 700 кілометрів.

Артилерійська установка має ствол довжиною 8 метрів (52 калібри) та систему автоматичного заряджання з боєкомплектом на 30 снарядів. Також передбачена можливість заряджання і стрільби в ручному режимі. RCH 155 являє собою повністю дистанційно керовану гармату-гаубицю. Артилерійський модуль має розвинену систему управління вогнем: екіпаж машини приймає координати цілей по радіозв’язку, або за допомогою захищеного каналу передачі даних. Екіпаж з двох людей, знаходячись у кабіні, здійснює постріли дистанційно. САУ RCH-155 – це перша у світі артилерійська установка, яка здатна вести прицільний вогонь прямо під час руху.

Виробник заявляє про дальність 40 кілометрів для звичайних снарядів і до 76,3 кілометра для снарядів V-LAP. САУ також здатна використовувати снаряди великої дальності «Вулкано» (90 км) і «Екскалібур» (70 км). Усі вони мають калібр 155 мм і є взаємозамінними.

Крім того, САУ може оснащуватись додатковим озброєнням (наприклад, кулеметом), димовим гранатометом, системою захисту від радіаційної, біологічної та хімічної небезпеки, а також мати систему вентиляції.

мкс короткий-230221

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: