16:07, 07 листопада 2021

Німеччина подала заявку до ЄС на матеріальну допомогу через літню повінь

Повінь у деяких частинах Німеччини в липні цього року завдала збитків щонайменше на 29,2 мільярда євро, країна сподівається на допомогу Фонду солідарності ЄС.

Про це повідомляють у неділю друковані видання медійної групи “Funke”, — передає “Укрінформ”.

Федеральний уряд повідомив суму в Єврокомісію і подав заявку на отримання фінансової допомоги від Фонду солідарності ЄС для підтримки після стихійних лих.

Зазначається, що сума збитків у кілька разів вища, ніж від повеней 2002 та 2013 років.

Окрім Німеччини, за допомогою звернулися постраждалі від повені Бельгія, Нідерланди, Люксембург та Австрія.

Водночас як уточнює t-online, щорічний обсяг Фонду солідарності ЄС становить лише трохи менше 1,3 мільярда євро і включає, серед іншого, екстрену допомогу третім країнам. Тільки Німеччина теоретично може розраховувати на фінансове відшкодування в розмірі від 1 до 1,5 мільярда євро. Кошти фонду на цей рік уже витрачені або заплановані, за винятком 40,7 млн ​​євро. Отже країни-члени ЄС тепер повинні виділити більше грошей у бюджет Євросоюзу в 2022 році, щоб ЄС міг виконати своє завдання у разі катастроф. Нові заявки розглядатиме Єврокомісія.

Як повідомлялося, сильні зливи спричинили катастрофічні повені на річках на заході та частково півдні Німеччини у середині липня, особливо в землях Райнланд-Пфальц і Північний Рейн-Вестфалія, загинула 181 людина. Трохи більше половини збитків припадає на Райнланд-Пфальц, більше 40 % — на Північний Рейн-Вестфалія, решта — на Баварію та Саксонію.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: