23:14, 27 Січня 2023

Німеччина не планує передавати Україні бойові літаки

Німеччина не розглядає варіантів передачі Україні бойових літаків.

Про це заявила заступниця речника федерального уряду Крістіне Гоффманн на брифінгу в п’ятницю, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Про бойові літаки не йдеться – це чітка позиція канцлера», – заявила представниця уряду, пославшись на нещодавній виступ Олафа Шольца в Бундестазі.

При цьому вона не стала спростовувати те, що в колі союзників такі переговори тривають.

Гоффманн також нагадала слова канцлера та позицію офіційного Берліна щодо того, що «Німеччина та НАТО не є стороною війни, яку росія розв’язала проти України».

Вона також зазначила, що в Берліні вважають, що момент завершення війни будуть визначати в Києві, а не зарубіжні партнери.

«Якщо вони (українці – ред.) вважатимуть, що вони хочуть розпочати перемовини, що війна завершена, це не буде рішення, яке повинні приймати ми», – підкреслила Гоффманн.

Як повідомлялось, українська сторона вважає, що наступним кроком західної допомоги Україні мають стати літаки від партнерів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: