11:59, 04 Серпня 2018

«Ні» сметані й алкоголю: українцям дали «гарячі» поради

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, чому не варто користуватися сметаною в разі отримання сонячних опіків та що краще пити у спеку.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.

«Сонцезахисний крем варто наносити на шкіру щоразу, як виходите на вулицю, а не тільки коли засмагаєте… Якщо ж ви забули про захист від сонця і все-таки перестарались – найбільш ймовірно, ваша шкіра отримає опік. Щоб зменшити запалення та позбавитись болю, не користуйтесь сметаною або засобами на жирній основі», –  зазначила Супрун.

За її словами, багато людей вважають, що засмага – це ознака здорового та красивого тіла, але «насправді, вона жодним чином не сприяє здоров’ю».

Супрун також наголосила, «щоб відчути прохолоду, нам слід охолодити шкіру, а не шлунок», тому крижаний напій в спеку – не найкращий втамовувач спраги, він ніяк не сприяє охолодженню тіла.

Вона додала, що у спеку варто відмовитись від алкоголю, оскільки у жарку погоду ми втрачаємо воду, а алкоголь це посилює.

Окрім того, в.о.міністра охорони здоров’я радить не забувати про воду.

«Доросла людина втрачає з потом 0,5–1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть сягати 1–1,5 л на годину. Тому неодмінно подбайте про воду. Час від часу доречно змочувати обличчя, шию, ліктьові згини та під колінами», – пояснила Супрун.

Плануючи відпочинок з дітьми, треба пам’ятати, що вони набагато чутливіші до спеки, тож вибір правильного одягу для малюка та належний захист від сонця – надзвичайно важливі завдання, наголосила в.о. міністра охорони здоров’я.

Вона також закликає не залишати дітей чи домашніх улюбленців в автомобілі без нагляду, оскільки у спеку це дуже небезпечно для життя, а відпочиваючи вдома не слід забувати про правила користування кондиціонером.

У своєму пості Супрун також розмістила посилання на раніше опубліковані нею рекомендації щодо правил поведінки у спеку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: