21:22, 21 Серпня 2020

Немчінов розповів, на що Україна витратить 100 мільйонів євро польського кредиту

З виділених Польщею 100 мільйонів євро за програмою «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні» 60 мільйонів підуть на ремонт та облаштування доріг, 40 мільйонів — на облаштування пунктів перетину на кордоні.

Цей кредит є дуже вигідним для України, адже має відсоткову ставку лише 15 %, повідомив під час брифінгу міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, — передає кореспондент “Укрінформу”.

«Зрозуміло, що кредит надзвичайно вигідний, тому що він на 30 років, 5 років – пільгового періоду, відсоткова ставка 15 % — це дуже хороша ставка. І ми ж розуміємо, що 100 млн євро – це понад 3 млрд гривень для двох областей Львівської і Волинської, левова частка, звичайно, на Львівську, це дуже великі вкладення в дорожнє будівництво. 60 млн євро використають для підходів до пунктів перетину, 40 млн євро – на самі пункти перетину. Українська держава буде погашати лише ПДВ, це близько 20 %», — сказав Немчінов.

Львівщина ще з 2015 року чекала на ці кошти, але втілювати проєкт почали лише цього року.

«Історія з цими коштами тягнеться давно. Договір про надання кредиту на 100 млн євро між урядом України та урядом Республіки Польща уклали ще 2015 року. Ратифікували у 2016-му. І, як бачимо, лише зараз почали роботи», — повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бочко.

Президент Національної асоціації дорожників України Тарас Сиротинський підкреслив, що головне зараз налагодити нормативно-правову базу і фінансову систему, адже країни Європи працюють за дещо іншими фінансовими вимогами і критеріями ніж Україна.

«Це є певний інструментарій залучення коштів, як на мене, в цілому світі коштів не бракує, це один з варіантів правильно їх залучати і використовувати. Це є пілотний проєкт «Запроєктуй-Збудуй». Тут є ще багато нюансів, але ми працюємо на те, щоб світові фінансові установи зрозуміли, що тут можна вкладати кошти і вони працюють і з державою Україна можна мати справу», — сказав Сиротинський.

Як повідомлялося, програма «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні», спрямована на покращення інфраструктури прикордонних територій, була започаткована у 2015 році.

За цим проєктом Польща виділила 100 мл євро для покращення інфраструктури прикордонних територій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: