10:57, 28 Травня 2020

Не рубай тополю: звідки береться алергія?*

Бабусі люблять приписувати онукам екзотичні алергії на авокадо і кіноа і вперто вважають “Супрастин” надійним засобом. Модна болячка оточена сотнею міфів і помилкових правил. Як розпізнати алергічний риніт, лікування якими препаратами дійсно ефективне і чому тополя не винна?

Помилка імунітету

Наш організм від отрути і мікробів захищають Т-лімфоцити. При алергії відбувається імунний збій, організм в якості помилкового захисту викидає речовину гістамін, яка і викликає свербіж, набряки і почервоніння. Алергія — річ небезпечна, може призвести до набряку Квінке або ураження внутрішніх органів.

Алергія здатна проявитися в будь-якому віці. Генетична схильність до алергії існує, але імунний збій у кожного відбувається індивідуально. Часто у дорослих перша бурхлива алергічна реакція виникає після перенесеного стресу або хвороб.

Розпізнати ворога

Найпоширеніші алергени — пилок рослин і фекалії пилових кліщів у побутовому пилу. Алергени можуть входити до складу барвників, кремів, спреїв, будівельних матеріалів, побутової хімії. Тополя не винна: її пух не шкідливий, він просто притягує пилок квітів і злаків. Шерсть тварин також переносник алергенів, а не їх джерело.

До початку лікування важливо відрізнити алергію та харчову непереносимість компонентів молока, шоколаду, фруктів, цитрусових. 35 % людей чхають, потрапивши під яскраве сонце: це не фотоалергія, а природний рефлекс, трійчастого нерва. При цьому алергія на сонячне світло існує, як і на холод, метали або бензин.

У клініці «Оксфорд Медікал» до початку лікування вивчають результати аналізів, дані по імуноглобулінам, бакпосев і алергопроби. Діагностика швидко виявляє причину і дозволяє призначити ефективне лікування.

Нові ліки

Антигістамінні препарати першого покоління розроблені у 30-х роках ХХ сторіччя. Тому ж “Супрастину” вже понад 70 років. Вони викликають сонливість, мають купу побічних реакцій, заборонені в США та ЄС.

У кінці ХХ століття розроблені препарати другого покоління, вони безпечні навіть для малюків від 6 місяців і діють протягом доби. На початку XXI століття їх удосконалили, з’явилися надшвидкісні метаболіти, котрі починають діяти через кілька хвилин.

Антигістамінні препарати — частина терапії, що знімає симптоми хвороби, але не лікує її. Боротьба з імунним збоєм ведеться комплексно і для кожного пацієнта схема лікування унікальна. Головне – виявити причину проблеми.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: