08:44, 04 Липня 2022

Науковці провели експедицію на території «Цуманської пущі»

Науковці та співробітники Парку провели науково-дослідну польову експедицію на території Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» Олицько-Цуманського ПНДВ.

Про це повідомляють на сторінці Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» у «Фейсбук».

З метою дослідження природного розвитку екосистем та спостереження за  змінами, що відбуваються в навколишньому середовищі, екосистемах, популяціях рослин.

В експедиції взяли участь молодший науковий співробітник Мерленко Ніна Омелянівна та Герасимчук Галина Василівна, також в ній взяли участь к.б.н., асистент Безсмертна Олеся Олексіївна (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, старший науковий  співробітник Ківерцівського НПП «Цуманська пуща»), к.б.н., доцент Бабицький Андрій Ігорович (Національний університет біоресурсів та природокористування України, завідувач лабораторії інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України), к. с.-г.н., доцент Войтюк Василь Петрович (Волинський національний університет імені Лесі Українки), інспектори з охорони природно- заповідного фонду Гриценя Богдан Петрович, Шульгач Дмитро Сергійович, Шкіль Сергій Олександрович, Шульгач Василь Володимирович.

Під час експедиції на території Олицько-Цуманського ПНДВ здійснили ревізію у рамках повторного обстеження пробних площ, про інвентаризували та оновили межі постійних пробних площ. Під час обстеження території зафіксували відомості про поширення не тільки рідкісних рослин, а і тривіальних рослин, що має велике значення для збереження та охорони біорізноманіття в цілому. Молодило руське (Sempervivum ruthenicum) гвоздика несправжньорозчепірена (Dianthus pseudosquarrosus) любка зеленоквіткова (Platanthera chlorantha).

«Під час польових робіт зробили ряд геоботанічних описів. Третій день експедиції пройшов успішно та продуктивно.І ця діяльність зі збереження природного різноманіття України, особливо важливою є у цей час, коли ворог паплюжить наші землі, природа стогне від війни. Але ми на своїй землі! Україна обов’язково переможе! Слава Україні!», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: