15:00, 26 Грудня 2019

Наступного року планують облікувати десять нововиявлених пам’яток у Луцьку

У планах на 2020 рік провести облікування десяти нововиявлених пам’яток.

Про це під час пресконференції розповів начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури міської ради Олександр Котис,повідомляють у Луцькраді.

Він наголосив, що метою сьогоднішнього заходу є поінформувати про плани щодо роботи відділу на найближчу перспективу. За його словами, у найближчі два місяці хочуть зробити самостійний відділ і вивести його зі складу департаменту культури. Також важливим моментом для нормальної роботи є погодження відділу у Міністерстві культури, молоді та спорту України.

Олександр Котис зауважив, що часто у своїй роботі вони обмежені законодавчим полем. За його словами, є поділ пам’яток на загальнонаціональні та місцеві й це часто викликає проблеми. Зокрема, місцевий відділ не впливає на проведення будь-яких робіт у пам’ятці національного значення. Однак, такі реалії чинного законодавства.

У планах на 2020 рік провести облікування десяти нововиявлених пам’яток. Це тривалий процес. Як приклад, він навів приміщення колишньої школи № 8 чи будівля, де знаходиться магазин “Мисливець”. За його словами, це будівлі радянського модернізму, які мають певну цінність.

Він наголосив, що нині у Луцьку є 120 пам’яток, а це досить таки мало.

Триватиме робота й з власниками чи орендарями таких будівель щодо підписання ними охоронних договорів.

У планах Олександра Котиса у наступному році розпочати реалізацію міської програми збереження історичних дверей. За його словами, у міському бюджеті на 2020 рік на ці цілі передбачили 200 тисяч гривень. За них реально зробити 3-4 дверей. У планах Олександра Котиса збереження й більш дрібних пам’яток, зокрема, це цікавих автентичних бордюрів, люків, ручок, ліпнин тощо. За його словами, це невеликі об’єкти, але вони теж становлять історичну цінність та несуть свою неповторність.

Олександр Котис зауважив, що планів дуже багато і сподівається їх втілити у життя, аби зберегти історичні пам’ятки Луцька.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: