20:05, 17 Вересня 2020

Найнебезпечніше та найшкідливіше взуття*

Чималу роль у нашому житті відіграє взуття. У середньому за рік людина проходить близько 250 кілометрів. Звертаючи на це увагу, взуття треба обирати ретельно, купувати треба моделі, що не зашкодять вашому тілу. У цій статті ми розповімо від якого взуття краще відмовитися або носити дуже рідко. Адже мати здорові ноги куди краще, ніж бігти за примхливою модою.

Взуття – це незамінний атрибут будь-якого жіночого гардероба. Використовуємо ми його кожного дня, за якістю взуття можна з легкістю визначити соціальний статус людини. Але, на сучасному взуттєвому ринку повно модного, та на жаль, шкідливого для здоров’я взуття.

Ось невеликий список шкідливого взуття:

– туфлі на високих підборах;

– туфлі на шпильці;

– слизьке взуття;

– тісне взуття;

– легкі та м’які кросівки;

– балетки;

– туфлі-човники;

– шльопанці;

– в’єтнамки.

Взуття на високих підборах завдає великої шкоди ногам. Коли жінка носить таке взуття, вона пересувається ніби навшпиньках. Саме завдяки цьому навантаження на м’язи ніг розподіляється не рівномірно, що призводить до виснаженості ніг або того гірше, до різноманітних захворювань не тільки ніг, а й спини.

Безсумнівно, найнебезпечнішим взуттям є туфлі на шпильці, через те, що організм витрачає багато енергії, щоб постійно утримувати баланс. Крім цього, в жінки з’являється велика ймовірність підвернути або навіть зламати ногу, коли вона пересувається на шпильках.

Взуття на слизькій підошві може загрожувати здоров’ю не тільки взимку, але й влітку. Підковзнувшись на гладкій поверхні, наприклад на плитці під час дощу, досить можливо вивихнути ногу або отримати забій.

Чого ж шкідливо носити тісне взуття? Річ у тому, що в такому випадку м’язи ніг перенавантажуються, кровообіг погіршується, змінюється хода, псується постава, ноги скоріше втомлюються. Дуже важливо щоб вам підходив не тільки розмір взуття, а і його об’єм. Носити тісне взуття підліткам ще більш небезпечно, через те, що зростає ризик неправильного формування кісток та суглобів стопи. У майбутньому це може призвести до досить складних захворювань.

Легкі та м’які кросівки краще за все носити тільки на тренуваннях. Якщо ви будете носити їх щодня, то це може призвести до пошкодження стопи. Сьогодні спортивне взуття у моді як ніколи, тому якщо ви не бажаєте розлучатися з улюбленим стилем в одягу, обирайте якісні моделі з щільною підошвою, яка захистить ноги від пошкоджень.

Взуття більшого розміру, ніж вам треба, не менш шкідливе тісного. Дуже вільна модель не рідше стає причиною мозолів, ніж будь-яка інша.

Балетки, як виявилося, теж можуть завдавати шкоду ногам. Таке взуття дуже м’яке та зовсім не утримує ногу. Це може призвести до розтягування м’язів стопи. Якщо в супінатора немає аркової підтримки стопи, отримаєте біль в спині та в колінах. Це стосується тільки тих балеток, в яких плоска підошва. Але для любителів саме цього виду взуття є гарна новина, достатньо просто купити ортопедичні устілки, й ваша проблема вирішиться!

Човники – завузьке взуття та здавлюють ногу, тим самим порушуючи кровотік. Як наслідок – проблеми з нігтями на ногах, розширення судин, деформація ступнів.

Шкідливим для ніг взуттям є шльопанці. Коли ми ходимо у шльопанцях доводиться постійно притримувати їх пальцями ніг, щоб вони не спадали. Тому м’язи пальців завжди напружені та навантаження розподіляється нерівномірно.

Звісно, це літнє взуття, але мовчати про нього ми теж не можемо. Часто його взувають до басейну або просто ходять по дому. Але, шкодять в’єтнамки здоров’ю досить серйозно. Крім того, що ходіння у них швидше призводить до втомленості ніг (який у будь – яких інших шльопанцях), відбувається зміщення колінних суглобів та пошкодження кісточок. Річ у тому, що в’єтнамки не підтримують стопу належним чином.

Ще один вид взуття, який обожнюють жінки за зручність – платформа. Але насправді вона позбавляє рухливості стопу. Хороше взуття повторює рух ступні, залишаючи її в стані дії. Краще не носити платформу кожного дня.

З вище викладеного одразу з’являється питання: Що ж тоді можна носити? Ось декілька порад як зберегти здоров’я стоп:

Купуйте зручне взуття на невисоких та стійких підборах. По можливості носіть по черзі взуття на різної висоти підборах (наприклад 2 та 4 сантиметри). Це допоможе тренувати стопу.

Правильно підбирайте взуття для кожної конкретної цілі. Особливо це стосується спортивних навантажень. Наприклад, для бігу по рівній гладкій дорозі, вам потрібні кросівки з м’якою рифленою підошвою. А для бігу по парку, де ґрунтова дорога – взуття з жорсткою шипованою або рельєфною підошвою.

За необхідністю використовуйте ортопедичні устілки. Але пам’ятайте, що універсальних стоп не буває. Тому універсальної устілки також бути не може. «Правильні» устілки – індивідуальні, ортопедичні, котрі куплені після консультації з досвідченим травматологом-ортопедом.

Частіше ходіть босоніж по нерівних поверхнях. Це потрібно для того, щоб давати м’язам та зв’язкам стопи необхідне навантаження, а в нас під ногами, зазвичай, тільки рівний асфальт та гладкі підлоги. Без навантаження м’язи стопи починають «лінуватися» та з часом атрофуються. Влітку ходіть босоніж по траві або по гальці на морському узбережжі. У холодну пору року можна, наприклад, ходити по масажному килиму. Купіть спеціальний килим з покриттям у вигляді твердої морської гальки, з дерев’яними або гумовими шипами різної товщини, щільності та висоти.

Отже, щоб зберегти своє здоров’я, треба обирати максимально комфортне, зручне взуття. Варто звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд, але й на якість. Не треба економити на своєму здоров’ї. Піклуйтеся про свої ніжки та будьте здорові!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: