17:26, 17 Січня 2022

Найбільше учням сподобалися нагетси: як у закладах освіти Ковельської громади запроваджують нове меню

З нового навчального семестру, який розпочався 10 січня, у школах Ковельської громади  вводять нове меню: у ньому  більше корисних продуктів, менше солі та цукру. Вартість харчування збільшили на 10 гривень. Нині одна порція вартує 18 гривень.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Заступник міського голови Наталія Маленицька та начальник управління освіти Віктор Бичковський тримають на контролі питання щодо нововведень у харчуванні. Нещодавно вони побували у сільських школах нашої громади та перевірили, що пропонують дітям на сніданки. У п’ятницю, 14 січня, відвідали ліцей імені Олени Пчілки та ліцей № 1.

Зокрема, в ліцеї імені Олени Пчілки для школярів в цей день приготували відварений рис, м’ясні фрикадельки зі свинини, салат з тушкованої моркви. А  ще були сік і бутерброд з маслом та сиром. Шеф-кухар також запропонувала дітям соус за рецептом Євгена Клопотенка.

Шестикласники,  які саме прийшли у їдальню, розповідають, що тепер помітно збільшились порції. З того, що уже спробували, найбільше їм сподобались нагетси з курки. Загалом враження від нових страв хороші. Щоправда, цього разу салат з моркви не всім прийшовся до смаку.

Директорка Олена Вальчук вважає, що нове меню це добре: “Треба уже було щось змінювати в харчуванні. Втім, завжди є проблеми, труднощі, яка б реформа в освіті не відбувалась. Хтось це сприймає, є незадоволені. Але ми разом з усім справимося”.

Харчування школярів у закладі постійно перебуває під пильним наглядом медсестри. Вранці неодмінно меню  вивішується на дошці оголошень. Тож усі можуть з ним ознайомитись.

Начальник управління освіти Віктор Бичковський закликає батьків до діалогу. Він вважає, що усі питання, які виникають, необхідно вирішувати у школі з директором, класним керівником,  шеф-кухарем.

“Всі ми разом зацікавлені у хорошому та якісному харчуванні у наших закладах освіти”, – наголошує він.

Керівник першого ліцею Оксана Мельник говорить, що спочатку  дещо зменшилась кількість дітей, які харчуються в їдальні. Але потроху ситуація змінюється  і все більше учнів приходять снідати.

За словами одинадцятикласників, тепер смачніше, все подобається, у школі чудовий кухар, готує смачно.

Їх думку продовжують семикласниці.

“Стало смачніше і ситніше”, – кажуть вони.

До нововведень у Ковельській громаді почали готуватись завчасно. У десятому ліцеї ще восени спробували готувати страви за рецептами Євгена Клопотенка. Їх змогли скуштувати  та оцінити керівники навчальних закладів, кухарі, проконсультуватись. Проходили спеціальні майстер-класи.

“Зміни в шкільному харчуванні – це правильний крок. Є певні застереження стосовно деяких страв. Не всі вони подобаються дітям. Зараз саме від професіоналізму працівників шкільних їдалень багато залежить: як швидко вони зможуть перелаштуватись і готувати по-новому, аби це було до вподоби дітям”,  – зауважила заступник міського голови Наталія Маленицька.

Аби полегшити роботу кухарів, міська влада планує придбати нове сучасне обладнання, зокрема, пароконвектомати. Цьогоріч їх мають купити для найбільших шкіл, кількох садків. А у першому ліцеї повністю оновлять харчоблок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: