16:33, 01 Лютого 2020

Нацгвардійці уже рік охороняють Генконсульство Польщі у Луцьку

Луцьк – одне з п’яти міст України, на території якого розташоване Генеральне Консульство Республіки Польща. До охорони іноземної установи щодня залучаються військовослужбовці Національної гвардії України. Аби підтримувати громадський порядок і не допустити порушення спокою дипломатичних представників і відвідувачів консульства, у військовій частині 1141 Національної гвардії України у січні 2019 року створили окремий взвод з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав. Тут служать лише військовослужбовці за контрактом.

Про це розповіли у прес-службі військової частини 1141 Національної гвардії України.

За рік понад півтори тисячі військовослужбовців виконали 365 службових завдань з охорони дипломатичного представництва Генконсульства Республіки Польща у Луцьку. За словами командира взводу, молодшого лейтенанта Петра Гайдучика, нести службу з охорони іноземних установ може не кожен, адже це нелегка і водночас відповідальна місія. Тому і до підбору кадрів відносяться ретельно.

«Щоб стати частиною нашої команди, потрібно бути тактовним, вихованим, відповідати високим морально-психологічним якостям. Адже щодня гвардійцям доводиться спілкуватися не лише з українцями, але й іноземцями. Погодьтеся, від тактики ведення бесіди чи дій у певних ситуаціях, залежить багато чого. За цим стоїть імідж країни, формується загальна думка про українців», — переконаний Петро Гайдучик.

З перших днів створення у взводі служить прапорщик Микола Бандура.

«18 років я прослужив у патрульних підрозділах частини. Коли почув про створення нового взводу, не вагаючись, вирішив спробувати свої сили. Не сидіти ж на одному місці! Потрібно розвиватися, удосконалюватися і черпати нові знання. Служба у взводі особлива, передбачає постійне спілкування з людьми. Розумію усю вагу відповідальності, що лежить на нас. Бо ми не, просто, обличчя Нацгвардії, ми обличчя усієї України на міжнародному рівні», — ділиться враженнями від служби військовослужбовець.

За час несення служби гвардійці неодноразово чули схвальні відгуки та слова подяки від дипломатичних представників. А одного разу врятували життя відвідувачці, вчасно надавши домедичну допомогу.

«Улітку до Генконсульства, щоб оформити візу, приїхала жінка з Нововолинська. На вулиці було спекотно і їй стало зле. Миттю зреагувавши, наш військовий наряд надав відвідувачці домедичну допомогу та викликав швидку», — розповів Микола Бандура.

З червня 2019 року взводу додалося обов’язків – гвардійці взяли під охорону ще й Волинську обласну державну адміністрацію (до того часу на об’єкті несли службу військовослужбовці патрульної роти). Служба на цих об’єктах не припиняється ні на хвилину. Громадський спокій і безпека тут цілодобово під пильним наглядом луцьких гвардійців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: