15:41, 13 Березня 2018

На «Ягодині» виявили бізнесмена, котрий хотів уникнути сплати митних платежів

У зоні митного контролю пункту пропуску «Ягодин» водій, найманий працівник одного з волинських ТзОВ, подав до оформлення товаросупровідні документи. За пред’явленими рахунками-фактурами, на митну територію України ввозили бувші у використанні сідельний тягач (вартістю 3100 євро) та напівпричіп з рухомою підлогою вартістю 4605 євро.

Про цк повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Проте у ході перевірки було з’ясували, що дійсна ціна, за якою в Європі придбали «напівпричеп з рухомою підлогою, призначений для перевезення вантажів дорогами загального користування», становить 8 925 євро. Відтак, до митного оформлення свідомо подали неправдиві відомості з метою приховати від контролю товар, вартість якого за курсом Національного банку України склала 296 598 грн.

Згідно з Митним Кодексом України, суб’єктами відповідальності за порушення митних правил підприємствами є їхні керівники чи інші працівники, які в силу постійно або тимчасово виконуваних обов’язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому порядку.

Відповідно до протоколу про порушення митних правил, складеного посадовими особами Волинської митниці ДФС, напівпричіп тимчасово вилучили. Керівник ТзОВ постане перед судом за «подання органу доходів і зборів документів, що містять неправдиві відомості» (ст.. 483 Митного Кодексу України).

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: