15:30, 18 Червня 2021

На Волині запрацювали позаміські заклади оздоровлення та відпочинку дітей

Про організацію відпочинку та оздоровлення волинських дітей у літій період говорили члени обласної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, засідання якої відбулося 17 червня під керівництвом голови комісії – заступника голови облдержадміністрації, Людмили Тимощук.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Зокрема, учасники засідання обговорили питання дотримання вимог щодо умов проживання та харчування дітей у дитячих оздоровчих закладах, а також проведення державного нагляду за станом безпеки перебування дітей в оздоровчих таборах.

«Розпочалася літня оздоровча кампанія, а відтак маємо спільними зусиллями забезпечити якісне оздоровлення та безпечний відпочинок дітей, – зазначила на початку засідання Людмила Тимощук. – Першочергово маємо оздоровити дітей пільгових категорій – дітей-сиріт, дітей учасників АТО/ООС, дітей, позбавлених батьківського піклування».

Про організацію літнього оздоровлення дітей у місті Луцьку та Луцькому районі присутніх інформували директор департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Майборода, начальник відділу підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення Луцької райдержадміністрації Віта Зуєва.

У свою чергу представники контролюючих служб – ДСНС,   Держпродспоживслужби, Держпраці та ДП «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», інформували про основні вимоги та проведену роботу щодо організації безпечного процесу оздоровлення дітей. Зокрема, відповідними контролюючими службами в оздоровчих закладах проведено перевірку продуктів харчування (якість, термін та умови зберігання), лабораторні дослідження води, а також перевірено стан дотримання пожежної безпеки.

Загалом цьогоріч в області із 11 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, які функціонують відповідно до вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», працюватиме лише 4.

Зокрема, 5 червня прийняв на відпочинок дітей дитячий заклад «Супутник» (с. Світязь), туди вже заїхали 98 дітей. З 9 червня працює табір «Ровесник», де проходить тематична зміна для 157 обдарованих дітей, 14 червня почалося оздоровлення у таборі «Світязь» (с. Пульмо), де відпочиває 142 дитини. 18 червня майже 100 дітей прибуде на відпочинок у табір «Прикордонник» (с. Литовеж).

Також запрацювали табори з денним перебуванням на базі загальноосвітніх навчальних закладів, а саме: у Ковельській міській територіальній громаді відкрито до роботи 20 таборів з денним перебуванням, у Володимир – Волинській – 8, у Ратнівській – 3. Протягом червня планують відкрити табори відпочинку ще Луківська та Шацька територіальні громади.

Окрім того, оздоровлення волинських дітей здійснюється також і за кошти державного бюджету за путівками Мінсоцполітики України у дитячих центрах «Артек» (м. Київ) та «Молода гвардія» (м. Одеса). Там уже оздоровили з початку року 212 дітей, а 21 червня направляються на оздоровлення у ці дитячі центри ще 66 дітей пільгових категорій. Оздоровлення у цих дитячих центрах триватиме до завершення року.

За результатами проведеного засідання ухвалили рішення рекомендувати  територіальним громадам Волині активізувати роботу з оздоровлення та відпочинку дітей та особливу увагу звернути на дітей пільгових категорій.

Як зазначила на завершення засідання заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, контроль процесу оздоровлення та відпочинку дітей буде проводитись протягом усієї літньої оздоровчої кампанії. Задля цього проведуть також виїзні засідання обласної міжвідомчої комісії з питань з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: