22:31, 20 Жовтня 2020

На Волині започаткували міжнародну програму освіти миру

15 жовтня в Україні вперше започаткували міжнародну програму освіти миру HWPL, щоб розповсюдити культуру миру серед молоді, подолати булінг, конфлікти та війни. Урочисте відкриття семимісячної програми та перший урок миру відбувся одночасно у двох школах села Смолигів і села Хорохорин за підтримки Смолигівської сільської ради та адміністрації шкіл.

Свято дня захисника України, яке напередодні відзначила наша країна, додало символічного сенсу дню започаткування пілотного проекту «Освіти миру HWPL». У відкритті програми навчання миру взяли участь Смолигівська сільська рада, директори, вчителі та 24 учні Смолигівської і Хорохоринської шкіл, громадська організація «ВГО «Поруч», журналістка суспільної телерадіокомпанії «Волинь» Ольга Шарута.

Світлана Андрійчук, начальник гуманітарного відділу Смолигівської сільської ради, підкреслила: «Ми — агенти змін, які можуть змінити освіту в іншому руслі. Уроки миру повинні стати основним складником навчання в закладах освіти. Ми можемо будувати мирне майбутнє, лише навчаючи миру в закладах освіти. Я думаю, що це буде не тільки пілотний проект, а повноцінне навчання миру».

Сьогодні в Україні на державному рівні немає систематичної навчальної програми миру, а навчання миру зазвичай обмежувалось одним уроком миру 1 вересня.

«Нам дуже приємно, що ми, невеличка школа в Україні на Волині, попали в такий проект. Ми перебуваємо в різних куточках земної кулі, але прекрасно один одного бачимо й чуємо. Я надіюся, що цей час і наша майбутня співпраця будуть хорошими та плідними», — зазначив директор Смолигівської школи Віталій Марушко.

Перший урок миру відкрив учням принципи та механізм різноманіття, гармонії і взаємодії в природі як приклад для наслідування в побудові миру людством.

Учениця 11-го класу Хорохоринської школи Марія поділилася враженнями: «Мені дуже сподобався сьогоднішній урок, дуже класно. Мені здається, що освіта миру вельми потрібний предмет, особливо для українців, оскільки в Україні на Сході військовий конфлікт. Подобається, що це не просто урок, а заняття в більш колективному форматі. Думаю, це дасть нам поштовх до шляху в Європу і в майбутнє». Також Марія запропонувала ідею, що треба проводити такі заходи навчання миру із залученням батьків.

Учень 9-го класу Смолигівської школи Максим Яценюк додав: «У мене дуже хороші враження від нашого сьогоднішнього заходу. Ми повинні розв’язувати проблему миру. Зараз вона дуже поширена, тому що не всі вміють поступатися, не всі вміють правильно щось робити. Дякую вам».

Програму освіти миру HWPL, що містить у собі 12 уроків і такі універсальні цінності як мир, любов, подяка та повага, буде викладено учням 8-11 класів шкіл у Смолигові та Хорохорині в період 2020-2021 навчального року. Уроки проходитимуть через онлайн-телеміст з дотриманням санітарних норм згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.

Директор Хорохоринської школи Оксана Луцюк зазначила: «Ми раді, що ви прилучили нас до такої гарної справи, що ви погодилися з нами працювати, навчати нас. Ми надіємося, що буде багато користі нашим дітям, тому що зараз цінності здоров’я і мир на першому плані. Буде дуже добре, якщо наші діти отримають нові знання і досвід».

«Ми створили чотири школи миру в Україні, а саме фізичні класи миру, де діти й учителі навчаються миробудуванню, медіації. Проект продовжується, і ми хочемо у Волинській області набирати нові школи миру наступні два роки. Щиро всіх вітаю і будемо співпрацювати», — звернулася до присутніх на урочистому відкритті програми Марія Тищенко, виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч».

Організатором навчання миру виступає міжнародна організація за мир «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» (HWPL) при Департаменті глобальних комунікацій і ЕКОСОР ООН, яка надає навчальний матеріал програми миру та викладає уроки, у співпраці з регіональними громадами та школами, а також з «ВГО «Поруч».

Проект «Освіта миру HWPL в Україні» відбувається в рамках глобального проекту освіти миру, на меті якого — впровадити освіту миру в усіх школах і університетах у всіх країнах світу. Сьогодні 214 навчальних закладів у різних країнах світу, включно з Індією, США та Філіппінами, призначені Академіями Миру.

Попри кризу COVID-19, яка стала новим викликом для системи освіти у світі, в різних країнах продовжується навчання миру в онлайн-режимі. В Україні в жовтні планують доєднатися до програми ще чотири школи в Луганській, Донецькій, Івано-Франківській та Херсонській областях.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: