09:42, 03 Червня 2020

На Волині за тиждень викрили 36 порушень природоохоронного законодавства

У період з 25 травня по 1 червня державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля зафіксували 36 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали 25 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та сім – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення). Оформили чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучили 23 одиниці заборонених знарядь лову.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«За цей період на порушників наклали 1173 гривні штрафів, решту буде накладуть суди, куди скерували матеріали. Збитки, завдані рибному господарству, склали 986 гривень. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили шість кілограмів водних біоресурсів. Також у порушників вилучено шість одиниць заборонених знарядь лову», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, 28 травня під час рибоохоронного рейду на старе русло р. Стир, поблизу с. Цміни Маневицького району Волинської області, викрили грубе порушення правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – мисиновою сіткою. Завдяки оперативним діям працівників рибпатруля порушник не встиг завдати шкоди рибному господарству.

На особу склали протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлено до суду для притягнення порушника до відповідальності.

На тій ж водоймі в ході рибоохоронної роботи викрили двох громадян, які порушували правила рибальства. На осіб оформили протоколи про адмінправопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП та наклали відповідні штрафні санкції.

Того ж дня провели спільний рейд з працівниками Національної поліції та прикордонниками на водойми Любешівського району. Двоє громадян з дерев’яного човна за допомогою двох мисинових сіток здійснювали вилов риби. Порушники встигли виловити рибу: карась сріблястий – 30 екз. та краснопірка – 7 екз. Збитки, завдані рибним запасам, склали 986 грн. Інцидент стався на оз. Скорінь, поблизу с. Дольськ Любешівського району.

На викритих осіб склали адміністративні протоколи за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до суду для притягнення порушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонені знаряддя вилучили.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення – прохання оперативно повідомляти на телефони «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Довідкова інформація

Розрахунок за незаконне добування інших водних біоресурсів здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину карася сріблястого становить 17 грн, краснопірки – 68 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: