15:08, 06 листопада 2021

На Волині відсторонять від роботи невакцинованих проти COVID-19 працівників, які підлягають обов’язковим щепленням

З понеділка, 8 листопада, в Україні вступає в дію наказ Міністерства охорони здоров’я України від 04.10.2021 № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Про це під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції в області наголосила заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

«Відповідно до Наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів та закладів освіти, – повідомила заступниця очільника області. – Цей перелік визначений МОЗ у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти».

Варто зазначити, що працівники вказаних підприємств мають високий ризик захворіти на COVID-19, оскільки мають багато соціальних контактів під час роботи.

Про правові наслідки у випадку ухилення або відмови від щеплення працівників зобов’язаний повідомити керівник підприємства. Працівники, які не мають COVID-сертифіката, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до часу усунення причин, які зумовили відсторонення – тобто отримання щеплення.

«Не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я, а також ті, хто отримав принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19», – наголосила Людмила Тимощук.

Якщо під час перевірки уповноваженого органу виявиться, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, у такому випадку йдеться про порушення статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей». Відповідальність за порушення вказаної статті для посадової особи складає від 34 тисяч гривень.

Як повідомила заступниця голови облдержадміністрації, станом на 5 листопада у Волинській області охопили вакцинацією 361 035  осіб. Одну дозу отримали 216 346 волинян (26 %), отримали дві дози та повністю імунізовані – 144 689 жителів області (18,1 %).

«Загалом, 60 % усіх українців позитивно ставляться до вакцинації від COVID-19, – зазначила Людмила Тимощук. – Адже як показують останні дослідження, вакциновані люди у 5 разів рідше заражаються та мають більш ніж у 10 разів нижчий ризик госпіталізації з COVID-19, ніж нещеплені. Однак, чимало українців, і в тому числі й волинян, ще досі сумнівається, чи потрібно робити щеплення. На жаль, вони недооцінюють ризики COVID-19  та прислухаються до міфів про щеплення. Адже штам коронавірусу «Дельта», який наразі панує в Європі, є удвічі заразнішим та небезпечнішим за інші штами і може викликати важчий перебіг захворювання».

Відтак, заступниця очільника області нагадала, що захиститися від важкого перебігу хвороби, госпіталізації та смерті від COVID-19 допоможе вакцинація. При цьому найкращий захист вибудовується через 14 днів після отримання 2-ї дози вакцини. Усі вакцини в Україні перевіряється на їх безпечність та ефективність.

Окрім того, як зауважила Людмила Тимощук, не варто переживати за тимчасові симптоми, які з’являються після вакцинації. Такі реакції на місці щеплення як біль і набряк, або ж гарячка, озноб, головний біль, втомлюваність є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації.

«Звертаю увагу тих волинян, хто з певних причин пропустив дату введення 2-ї дози вакцини від COVID-19 – вам необхідно отримати її якнайшвидше, – звернулася заступниця голови облдержадміністрації до волинян. – Друга доза вакцини, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується до повного курсу вакцинації без необхідності повторення його спочатку. У будь-якому випадку дві дози вакцини дають кращий захист, ніж одна. Люди, які щепилися другою дозою з порушенням інтервалу, також отримають Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та COVID-сертифікат».

Нагадаємо, що щепитися другою дозою антиковідної вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації в будь-якому куточку України, незалежно від того, де людина отримала першу дозу.

На завершення Людмила Тимощук наголосила, що в Україні за підробку COVID-сертифікатів передбачена відповідальність. За минулий тиждень в Україні Нацполіція відкрила понад 80 проваджень за фактом підробки COVID-документів.

Варто зазначити, що українці, які були щеплені від COVID-19 за кордоном, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря в Україні.

Що потрібно зробити для отримання такого документу?

Зверніться до сімейного лікаря або в будь-який пункт щеплення.

Пред’явіть лікарю офіційно завірену довідку, яка підтверджує факт отримання 1-єї чи 2-х доз вакцини, зроблених за межами України.

На підставі цієї довідки лікар внесе медичний запис до електронної системи охорони здоров’я (з позначкою про дані, внесені на основі вторинного джерела).

Лікар роздрукує паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (якщо було зроблено два щеплення).

Важливо, що за відсутності документа, який підтверджує факт вакцинації за кордоном, лікар не зможе внести дані до електронної системи охорони здоров’я. Відтак, видати Міжнародне свідоцтво також буде неможливо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: