18:24, 08 Грудня 2021

На Волині відкрили оновлені підрозділи поліції

Відкриття відбулися 8 грудня за участю начальника ГУНП у Волинській області Юрія Крошка, голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка, поліцейських, представників медіа. 

Про це йдеться на сайті поліції Волині.

Юрій Крошко розповів, що нині в територіальних підрозділах поліції Волині впроваджується інноваційна система “Custody RECords”, мета якої — підвищення стандартів надання поліцейських послуг, забезпечення дотримання базових прав громадян, унеможливлення безпідставних скарг на дії поліцейських.

«Ця система складається з чотирьох складових: наявність інституту інспекторів з дотримання прав людини, єдиної електронної бази обліку всіх дій щодо затриманих, зонування приміщень, відеонагляду і дистанційного контролю за діями поліцейських та перебуванням людей. Це відео виводиться на екрани як в ГУНП, так і в центральний апарат Нацполіції. Якщо надходить скарга на можливі неправомірні дії, маємо змогу переглянути відео і прийняти рішення», — поінформував очільник поліції Волині.

За його словами, проект реалізовано за рахунок коштів з держбюджету, виділених для Національної поліції.

«Усе тут обладнано за міжнародними стандартами. Роботи були виконані вчасно, забудовник поставився до цього відповідально», — додав він.

Юрій Погуляйко подякував керівництву ГУНП та всьому особовому складу за службу, а також керівництву держави і Міністру внутрішніх справ за такі ініціативи.

«Головне, що є довіра громадян. Робота поліцейських полегшилась, адже є відеонагляд, усі слідчі дії відбуваються в одному місці, не потрібно кудись їздити. Ми одна з перших областей, які впроваджують ці високі стандарти», — сказав голова облдержадміністрації.

Присутнім показали оновлене приміщення, де є кімната інтерв’ювання затриманого, кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником, кімнати для проведення слідчих та інших дій. Наявна тут і зона безперешкодного доступу – вестибюль, фронт-офіс, кімната для прийому громадян. Є також кімната дружня до дитини. Уже кілька тижнів працює тут  інспектор з дотримання прав людини, який першим спілкується із доставленими особами, з’ясовує обставини затримання, вносить усі дії в спеціальну електронну базу.

Начальник Луцького районного управління поліції Сергій Рудницький розповів, що люди, які звертаються в поліцію, мають приємні враження від оновленого підрозділу.

«Це зовсім інша поліція і зовсім інше ставлення до вирішення проблем людей. Тут затишна обстановка. За останні кілька днів ми мали вже більше 15 затримань. І поліцейські розповідають, що затриманий, хоч і був на початку агресивним, у подальшому заспокоюється, і з ним вже спокійніше проводити слідчі дії. Це позитив», — відзначив поліцейський.

Представниця управління дотримання прав людини в області Наталія Бартошук наголосила, що проект “Custody RECords” спрямований на вдосконалення стандартів захисту прав людини.

«Завдяки цьому унеможливлюються неправомірні дії поліцейських, а також самі правоохоронці більш захищені», — сказала поліцейська.

Представник від підрядника Сергій Бохонко наголосив, що всі ремонті роботи виконали вчасно, нині тут належні умови як для працівників, так і для тих, хто потрапляє в поліцію.

«Ми хотіли, аби поліція мала сучасний вигляд, щоб усі рекомендації були дотримані – і нам це вдалося», — відзначив він.

«Комфортно, зручно, професійно», — так відгукнулася про роботу оновленого управління поліції відвідувачка Марія Євгенівна. Жінка звернулась, аби написати заяву в поліцію про згубу документа. Поліцейська, яка біля фронт-офісу зустрічає відвідувачів, провела пенсіонерку в кімнату прийому громадян, надала зразок заяви і необхідні рекомендації.

Луцьке районне управління поліції знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Грибоєдова, 2.

Оновлений підрозділ відкрили і по вулиці Соборній, 6 у м. Володимир.

За словами Юрія Крошка, тут було майже аварійне приміщення, до того ж воно має культурно-історичне значення, відтак ремонті роботи потрібно було провести бережно та дбайливо. Усіх норм було дотримано, і нині відділ приймає громадян в комфортних умовах, де також є все необхідне, відповідно до системи “Custody RECords”.

Начальник відділу Василь Майданюк подякував керівництву ГУНП за сприяння і запевнив щодо втілення ряду інших безпекових проектів.

Вражений оновленим підрозділом і Володимир-Волинський міський голова Ігор Пальонка. Він сказав, що співпраця з місцевим відділом поліції є результативною, а безпека – пріоритет для цієї громади.

Володимир-Волинський відділ поліції відчинений для громадян, які можуть будь-коли звернутись сюди з тими чи іншими проблемами. Привітний поліцейський біля фронт-офісу зустріне відвідувачів, проведе їх у кімнату прийому громадян та викличе профільного співробітника поліції. Для діток тут облаштований спеціальний куточок, де можна погратись іграшками чи розмалювати малюнки.

Для затриманих же є всі необхідні кімнати, тут також працює інспектор з дотримання прав людини.

Представниця управління дотримання прав людини Наталія Бартошук додала:

«Проект Custody Records спрямований на вдосконалення стандартів захисту прав затриманих осіб та поліцейських, шляхом зміни філософії затримань, через призму фіксації усіх етапів перебування затриманих осіб під контролем поліції.

Одночасно проект дає змогу убезпечити поліцейських від необґрунтованих звинувачень та зафіксувати їхні професійні дії».

Наголосимо, що оновлені приміщення побудовані відповідно до вимог про безбар’єрність: люди з інвалідністю безперешкодно за потреби можуть потрапити до підрозділу поліції завдяки облаштованим пандусам і спеціальному покриттю. Є тут і гігієнічні кімнати, пристосовані для осіб з обмеженими можливостями.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: