18:23, 21 Лютого 2022

На Волині у січні сплатили понад 318 мільйонів гривень ПДВ

У січні 2022 року на Волині до держбюджету сплатили понад 318 мільйонів гривень податку на додану вартість. Це на 15,3 % більше, ніж у січні торік.

Цей момент показовий, оскільки позитивний початок нового фінансового року додає впевненості у стабільному наповненні бюджету в подальшій перспективі, — запевняють у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

«В умовах зовнішніх загроз важливо забезпечити державу коштами для фінансування заходів безпеки та соціальних програм. А це – зона нашої спільної із платниками податків відповідальності. Зважаючи на перші позитивні результати у сплаті бюджетоутворюючого ПДВ, варто відзначити високий рівень податкової дисципліни волинських платників податків», — вважає в. о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Кондратюк.

Посадовець підкреслив, що податкові новації, що вступили в дію з початку 2022 року, сприятимуть росту бюджетних надходжень.

«Зокрема, законодавець передбачив, що відтепер платниками ПДВ в Україні  повинні зареєструватися всі постачальники електронних послуг – нерезиденти. Ця норма своєчасна і правильна, оскільки операції з постачання електронних послуг повинні оподатковуватися  безпосередньо у країні їх споживання. Окрім справедливих умов оподаткування національних і міжнародних компаній, такий підхід сприятиме залученню ПДВ до бюджету», — зазначає Сергій Кондратюк.

Нагадаємо, що процедура реєстрації платника ПДВ для постачальників- нерезидентів, відбувається віддалено за заявою в електронній формі, яка подається через спеціальне портальне рішення для користувачів нерезидентів (VAT-office нерезидента – постачальника електронних послуг). З усією необхідною інформацією щодо подання заяви, звітності та листування з податковою службою можна ознайомитися у тематичному банері “Особам-нерезидентам – постачальникам електронних послуг / For non-residents – providers of E-services” .

Для нерезидентів встановлено поквартальне подання до ДПС податкової декларації з ПДВ за спрощеною формою, а також їх звільнили від обов’язку складати та реєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: