22:52, 07 Липня 2020

На Волині у перший тиждень липня виявили понад два десятки випадків порушень правил рибальства

У період з 29 червня по 6 липня державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля зафіксували 22 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали дев’ять протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та вісім – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення). Оформили п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучили 29 одиниць заборонених знарядь лову.

Про це інформує Волинський рибоохоронний патруль.

«У порушників вилучили два кг водних біоресурсів та 9 одиниць заборонених знарядь лову (сітки). Наклали штрафів на суму 816 гривень, решту буде накладено судами, куди скерували матеріали. Збитки, завдані рибним запасам, склали 1 228 грн», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Для прикладу, другого липня під час обстеження оз. Пулемецьке, поблизу с. Пулемець Шацького району виявлено безгосподарське майно. З водойми вилучено шість од. безгосподарських сіток. У знаряддях лову знаходилась риба: карась сріблястий – 8 екз. та лящ – 3 екз, загальною вагою три кг. Водні біоресурси у живому стані повернено у водне середовище, чим попереджено збитків на 1 143 грн.

П’ятого липня під час спільного рейду рибпатрульних та прикордонників викрили грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на оз. Скорінь, поблизу с. Дольськ Любешівського району. Громадянин здійснював вилов риби забороненим знаряддям – однією мисиновою сіткою. У сітці браконьєра була риба: карась звичайний – 3 екз. та лин – 2 екз. Завдано збитків у розмірі 1 228 гривень.

На порушника склали адміністративний протокол за ч.4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направили до суду для притягнення порушника до відповідальності. Заборонене знаряддя вилучили.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення – прохання оперативно повідомляти на телефони «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Довідкова інформація

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: