14:03, 20 Березня 2023

На Волині у лютому виявили майже півсотні порушень правил рибальства

У лютому волинські рибоохоронці здійснили 23 рибоохоронні рейди та викрили 49 порушень правил рибальства. Серед них 43 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (риболовля з перевищенням знарядь, знаходження поблизу водойми з сухою сіткою, риболовля на зимувальних ямах), один протокол за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту водних біоресурсів) та один – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (вилов риби з застосуванням заборонених знарядь лову).

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Крім того, оформили чотири акти безгосподарського майна, згідно з яким вилучили 19 од. заборонених знарядь лову (серед яких 790 метрів сіток). В рамках проведених рибоохоронних заходів у порушників вилучили 1 од. знарядь лову та 13  кг водних біоресурсів. Дві справи передали до суду для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, порушення природоохоронного законодавства у лютому викрили:

На озері Оріхівське, поблизу с. Оріхове Самарівської громади Ковельського району. Місцевий житель здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову. Склали протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Також з цієї водойми вилучили сім заборонених знарядь лову, загальною довжиною 320 метрів.

На річці Західний Буг, поблизу с. Литовеж Литовезької громади Володимирського району громадянин здійснював вилов риби на зимувальній ямі. На особу склали постанову за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

На оз. Луки, поблизу с. Дубечне Дубечанської громади Ковельського району. Громадяни порушували Правила рибальства за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

На річці Турія, поблизу міста Ковель. На чотирьох громадян склали постанови за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено відповідні штрафні санкції. Також з чоловіками провели масово-роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за порушення рибальства у зимовий період.

Безгосподарське майно виявили на річці Стохід, поблизу с. Седище Любешівської громади Камінь-Каширського району. З водойми вилучили п’ять сіток, загальною довжиною 200 метрів.

Волинський рибоохоронний патруль нагадує, що з 1 листопада 2022 року на водоймах Волині триває осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах, що триватиме до початку весняно – літньої заборони на період нересту риби 2023 року. Відповідно до нових Правил риболовля у зимовий період дозволяється за межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати семи одиниць на одного рибалку.

Також пам’ятайте, що з 15 лютого встановили заборону на вилов щуки у водних об’єктах Волинської області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: