09:13, 19 листопада 2021

На Волині радилися щодо трансформації вугільного регіону

Питання вивчали під час робочої поїздки очільника Волиньради Григорія Недопада спільно з депутатами обласної ради Юрієм Ройком, Андрієм Бокочем та Юрієм Сиротюком до Нововолинської громади.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Представники депутатського корпусу мали на меті ознайомитися з можливостями та потенціалом Нововолинської громади, відвідали об’єкти, які втілюються в місті та обговорили питання трансформації вугільного регіону.

Голова територіальної громади Борис Карпус розповів, що після закриття шахт в 2000-х роках Нововолинськ отримав статус території пріоритетного розвитку. Тут реалізували 24 інвестиційні проекти, які досі функціонують.

«В місто надійшли іноземні інвестиції, які дозволили створити робочі місця, і завдяки яким ми продовжуємо залучати іноземних інвесторів для створення виробничих потужностей на території громади», – розповідає голова громади.

У процесі децентралізаційної реформи до Нововолинська приєднали селище Благодатне, села Грибовиця, Гряди, Низкиничі, Тишковичі, Хренів та Кропивщина, і це поставило перед громадою нові виклики. Нещодавно Нововолинську ТГ включили до урядової ініціативи трансформації вугільних регіонів, в рамках якої територія може отримати фінансування на розвиток. Це стосуватиметься не тільки інвестицій, а й соціальної складової завдяки створенню нових робочих місць, підтримці родин шахтарів.

За кошти державної субвенції на соціально-економічний розвиток в Нововолинському ліцеї № 7 облаштовують рекреаційну зону. На це передбачили 1,4 млн. грн. Крім того, Нововолинська громада отримала понад 1,5 мільйона гривень державної субвенції на модернізацію ЦНАПу.

Крім того, в громаді активно ремонтують дороги. І найперше на тих вулицях, які не мали жодного покриття. Зокрема вулиця Івасюка ще не так давно була ґрунтівкою, зараз – тут асфальт та облаштовані тротуари.

«Позитивні зміни у Нововолинську видно неозброєним оком. Активна співпраця керівництва громади з народним депутатом, участь у різноманітних програмах дозволяють залучити як інвестиції, так і кошти з державного бюджету. Важливо, що громада шукає нові можливості для розвитку, і обласна рада цілковито підтримує це прагнення», – наголосив Григорій Недопад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: