16:27, 23 Грудня 2022

На Волині прикордонники відкрили сучасний Ситуаційний центр

Сьогодні прикордонники Волинського загону презентували оновлений Ситуаційний центр.

Про це повідомляє прес-служба Волинського прикордонного загону.

На заході були присутні представники місцевої влади, взаємодіючих структур, духовенство та благодійники. Саме завдяки їхній підтримці й вдалося створити цей сучасний пункт управління. На його облаштування витратили близько двох мільйонів гривень.

Ділянка відповідальності прикордонного загону становить майже 450 кілометрів кордону з Польщею та білоруссю. Безпосередньо через Ситуаційний центр здійснюється збір інформації щодо ситуації на тому чи іншому напрямку.

Центр обладнаний сучасними засобами комп’ютерної та спеціальної техніки, яка дає можливість здійснювати приймання й обробку інформації, що надходить з різних джерел. Тут встановили нову відео систему за допомогою якої персонал центру може вести віддалений онлайн моніторинг зображень з камер, розміщених безпосередньо на лінії кордону, в пунктах пропуску та прикордонних підрозділах.

Так, наразі на українсько-білоруській ділянці встановлено камери відеоспостереження, в тому числі й тепловізійні, які дають можливість спостерігати за лінією кордону в темний час доби, а також виявляти різноманітні об’єкти на дальніх відстанях.

«Завдяки цій системі ми зможемо своєчасного реагувати на будь-які провокаційні дії з боку суміжної держави, спроби незаконного перетину кордону ворожими елементами, а також здійснювати дистанційний контроль за діями підпорядкованих підрозділів», – зазначив начальник прикордонного загону Сергій Лозінський.

Крім того, у Центрі обладнано дві кімнати для відпочинку персоналу зміни оперативно-чергової служби, яка чергує упродовж доби.

Зазначимо, що в умовах сьогодення Ситуаційний центр є ключовим механізмом управління підрозділами та забезпечення оперативного прийняття рішень керівництвом прикордонного загону у разі зміни або загострення обстановки на кордоні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: