10:10, 28 Березня 2020

На Волині протоієрей започаткував проект, аби подолати страх

Головний військовий капелан єпархії, настоятель парафії в с. Княгининок Луцького районного деканату у «Фейсбуці» Михайло Бучак відповідав на запитання парафіян у форматі відеочату. Такий проект душпастир започаткував на своїй сторінці, аби зняти напругу в суспільстві перед пандемією небезпечної хвороби, щоб люди побачили «світло в кінці тунелю». Як зазначив о. Михайло, для людей важливе «живе спілкування»: у підсумку першого відеочату – подали 179 запитань чи коментарів, 110 поширень на інші сторінки, понад 3000 переглядів.

Про це повідомили на сайті Волинської єпархії ПЦУ.

“Страх з’являється через відчай. Стан хворої душі й спричиняє захворюваність. А ми з Божою допомогою переможем духовну байдужість і подолаємо страх. «Бо кожен, хто призове ім’я Господнє, спасеться» (Рим. 10:13). Все у волі Божій, —каже душпастир. — І те, що нині маємо, допустив Богом. Господь хоче, аби ми змінилися. Ми не можем знати, що буде з нами завтра і якою буде хвороба на теренах України. Зараз люди багато в чому обмежені: у відвідуванні храмів, у доїзді й іншому. А що далі буде?”

Найперше, зазначає о. Михайло, треба перестати боятися й усвідомити, що все буде добре, бо з нами Бог. Усе, що робимо, робити з Христом. Іншим людям – бути «світлом для світу», вміти їх любити і прощати. Нині настала благодатна пора: маємо час спілкуватись, молитися з родиною разом. За бажанням можна домовлятися зі священником про таїнства, молебні тощо.

Подальше спілкування може здійснюватись у різних формах. Наступну зустріч протоієрей планує за тиждень, а подальші, можливо, на «Ютубі».

Отець Михайло сподівається, що до Великодня ми з Божою поміччю все ж переможемо коронавірус. І зміниться страх на радість. Але Пасха цьогоріч буде особлива.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: