21:17, 29 Липня 2022

На Волині працевлаштували понад півтисячі переселенців

Можливості волинського ринку праці в умовах воєнного стану розглядали під час засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства обласної ради.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Так, впродовж 2021-2022 року за послугами до Центру зайнятості звернулися понад 57 тисяч громадян з яких 33 тисячі мали статус безробітних. Третина – це молодь, а 6 з 10 – жінки.

Як зазначила т. в. о. директора Волинського обласного центру зайнятості Алла Чубара, складність працевлаштування полягає у невідповідності запитів ринку праці. Серед безробітних чимало керівників та держслужбовців, тоді як найактуальніша потреба у робітничих професіях.

Для перекваліфікації  проводять навчання, яким скористалися понад дві тисячі осіб. Всі вони працевлаштовані.

«Також ми співпрацюємо з громадами, вивчаємо можливості що для них потрібно, як допомогти розвинути зайнятість в громаді і маємо результат – майже 2 тис осіб працевлаштували», – зазначила Алла Чубара.

В умовах війни охочі скористатися послугами центру зайнятості можуть зробити це через застосунок «ДІЯ». До слова, зараз статус безробітного надається з першого дня звернення, як і відповідна допомога.

«До нас також звертаються внутрішньо переміщені особи. В області їх налічувалося 70 тисяч. Ми працевлаштували понад 500 осіб. З початку повномасштабного вторгнення кожне 10 звернення – від внутрішньо переміщених осіб. Ми прагнемо чимшвидше їх працевлаштувати, адже цим людям робота життєво необхідна», – розповідає очільниця центру.

Також в області зареєстрували 12 релокованих підприємств, з якими активно співпрацюють.

Наразі в центрі зайнятості починають впроваджувати мікрогранти від урядової програми «Є робота». Для фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб є можливість отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оплати за приміщення та інше. Кошти даються на три роки, і якщо впродовж цього часу такі ж кошти будуть витрачені на податки та платежі до бюджету, то їх можна не повертати. На такі мікрогранти подали 86 заявок, з яких 17 проектів отримали позитивні висновки.

Депутати інформацію взяли до відома.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: