17:55, 03 Червня 2021

На Волині повернули державі особливо цінні землі вартістю близько півмільярда гривень

На виконання рішення Господарського суду Волинської області, яким задовольнили позов Волинської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Головного управління Держгеокадастру в області, Національної академії аграрних наук України до Баківцівської сільської ради Луцького району, 15 розташованих на її території земельних ділянок загальною площею 920 га вартістю майже півмільярда гривень повернули у державну власність.

Про це інформують у прес-службі Волинської обласної прокуратури.

За втручання прокуратури суд визнав незаконними та скасував рішення органу місцевого самоврядування, а також рішення про проведену державну реєстрацію права власності сільської ради на ці ділянки.

Прокурори з’ясували,  що Баківцівською сільською радою у 2020 році у порушення вимог Земельного кодексу України проінвентаризували та зареєстрували право комунальної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які накладаються на землі державної власності, що перебувають у користуванні державного підприємства «Дослідне господарство «Перемога».

Незважаючи на включення сільрадою в межі населених пунктів сіл Баківці та Озеряни Луцького району  цих земельних ділянок, вони залишаються у державній власності та не можуть перейти у комунальну власність, відтак орган місцевого самоврядування не вправі ними розпоряджатися – довели прокурори у судах першої та апеляційної інстанцій.

Відтак нині припинили права комунальної власності Баківцівської сільської ради Луцького району на ці земельні ділянки, які відносяться до особливо цінних земель державної власності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: