23:03, 17 Серпня 2021

На Волині поменшало тяжких злочинів, але побільшало шахрайств

У Волинській обласній прокуратурі під головуванням її керівника Віктора Тимчука відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Волині, на якій обговорено стан протидії злочинності в області у першому півріччі 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Розпочинаючи нараду, Віктор Тимчук зауважив, що  упродовж 6 місяців 2021 року в області зменшилося число облікованих кримінальних правопорушень, серед них – особливо тяжких та тяжких, проти власності (крадіжок, грабежів, розбоїв), незаконних заволодінь автомобілями, ДТП, злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, у групі, особами, які раніше їх вчиняли.

Посилили роботу правоохоронців у протидії корупційним злочинам (виявили 125 проти 92 за цей же період 2020 року, до суду скерували 85 проваджень  проти 77). До кримінальної відповідальності за вчинення корупційних кримінальних правопорушень притягнули 11 правоохоронців.

До суду скерували 12 кримінальних проваджень про діяльність організованих злочинних груп, у тому числі 5 – у сфері економіки.

Продовжили протидію незаконному обігу підакцизних товарів, яких вилучили на суму 54 млн грн, викрили роботу чотирьох підпільних цехів, що займались виробництвом контрафактного алкоголю, припинили діяльність 3 підпільних АЗС.

“Попри докладені зусилля правоохоронців та наявні реальні результати роботи, ми маємо в області ще досить проблем, які потребують вирішення усіма нами спільно, – сказав керівник обласної прокуратури. – Є прорахунки у превентивній діяльності, через які лиш кількість шахрайств із використанням засобів мобільного зв’язку, мережі Інтернет та електронних платіжних систем зросла наполовину.

Потребує узгоджених дій протидія злочинам у сфері використання бюджетних коштів (а це і багатомільйонні кошти, виділені на запобігання поширенню коронавірусної хвороби, і на “велике будівництво”, які мають використовуватися за призначенням).

Корупційні злочини, злочини проти довкілля, транскордонна злочинність – усе це наші больові точки.

І ще раз наголошу на протидії наркозлочинності. Фактів незаконного збуту наркотиків в області виявили менше. Але це не відображає реального стану речей. Відтак я вимагаю спрямувати зусилля на цей напрямок роботи, бо йдеться про підлітків та молодь, а це – майбутнє держави.  Давайте працювати разом задля реальних результатів у протидії злочинам, які завдають величезної шкоди державі та громадянам”.

За підсумками наради визначили спільні заходи, спрямовані на підвищення ефективності протидії злочинності в області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: