20:48, 22 Жовтня 2021

На Волині погіршилася криміногенна ситуація у молодіжному середовищі

У Волинській обласній прокуратурі відбулася спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів області, на якій обговорено стан протидії дитячій злочинності і захисту прав та інтересів дітей, які стали жертвами злочинних посягань.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

У нараді взяла участь регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини у Волинській області Любов Сітовська.

Розпочинаючи нараду, заступник керівника обласної прокуратури Олександр Бабенков зауважив, що цьогоріч криміногенна ситуація у молодіжному середовищі в області погіршилася.

Зросла кількість злочинів, вчинених неповнолітніми (з 90 у минулому році до 109, або на 21 %), майже половина з яких (52, або 53 %) – тяжкі.

Тривожить значний ріст правопорушень вчинених підлітками у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин – 20 кримінальних правопорушень, вчинених цьогоріч проти 2 у 2020 році.

Аналіз особливостей злочинності серед неповнолітніх засвідчує, що найтяжчі злочини вчиняють вихідці із соціально занедбаних сімей, а також діти, які залишились без належного піклування і догляду.

Відтак підлітки, які опинились в складних життєвих обставинах, потребують системної профілактичної роботи, як з боку служб у справах дітей, так і навчальних закладів, в яких вони навчаються.

Не сприяє належному рівню профілактичної роботи недостатня чисельність та значне навантаження працівників підрозділів ювенальної превенції області та неукомплектованість посад у  службах у справах дітей або створення їх в окремих територіальних громадах, попри рішення суду, лише на папері.

Потребує суттєвого підвищення ефективність роботи правоохоронних органів щодо протидії злочинам з ознаками домашнього насильства. Зареєстровані на Волині упродовж поточного року 30 кримінальних проваджень про такі діяння, потерпілими від яких є діти, реального становища не відображають.

За відсутності належної роз’яснювальної роботи діти фактично позбавлені можливості самостійно звернутися за захистом своїх прав.

«Ми маємо усі разом, спільно та узгоджено вирішувати проблеми, пов’язані із протидією дитячій злочинності та злочинам проти дітей. Від нас залежить, чи стануть підлітки, які оступилися, достойними членами суспільства, і чи матимуть захист діти, які потерпіли від злочинних дій дорослих», – наголосив на завершення наради Олександр Бабенков.

За підсумками наради її учасники розробили низку спільних узгоджених заходів, спрямованих на підвищення ефективності попередження, виявлення, розкриття, розслідування в області кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми та щодо дітей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: