22:49, 28 Липня 2020

На Волині побував посол Білорусі в Україні

Вперше за період своєї дипломатичної каденції   на Волині побував Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні  Ігор Сокол. З високим гостем зустрілися голова обласної ради Ірина Вахович, заступник голови ОДА Олександр Троханенко, депутат облради Святослав Кравчук та директор департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму, курортів ОДА Ігор Чуліпа.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Посол  наголосив, що налагодження економічних стосунків, а не політика – є головною місією білоруської дипломатії, оскільки країна орієнтована на експорт.  “60% продукції, що виробляється в Білорусії, відправляється на експорт”, –  підкреслив  Ігор Сокол.

В   нашій країні   пан Посол  часто буває на українсько-білоруських підприємствах. Єдине  таке на Волині – ТзОВ “БКМ-Україна”. Це підприємство є дочірнім  ВАТ  “Керуюча Компанія Холдинга “Белкоммунмаш”, що  спеціалізується на виробництві наземного міського електричного транспорту в країнах СНД. Зокрема, підприємство в Луцьку збирає   тролейбуси. В цих машинах, зі слів Посла, 25 % запчастин українського виробництва.

Інший важливий вектор співпраці – культурно-гуманітарний. Нещодавно, попри карантин,  українська делегація взяла участь у фестивалі “Слов’янський базар”, під час якого організовано День України. Ігор Сокол запевняє, що в Білорусії зацікавлені в участі українських делегацій в таких акціях.

В ході зустрічі пан Посол запросив керівництво Волині взяти участь у Третьому Форумі Регіонів України та Республіки Білорусь, що відбудеться у м.Гродно  в першій декаді жовтня. Попередній Форум відбувся в українському Житомирі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: