09:12, 14 Січня 2022

На Волині планують створювати центри раннього втручання

Питання створення та розвитку системи раннього втручання обговорили 13 січня в облдержадміністрації. Нарада-навчання відбулася під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Людмили Тимощук та за участі спеціалістів з Одеської області, де центри раннього втручання уже успішно працюють п’ять років.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Ділилися досвідом створення системи раннього втручання Лілія Коваленко, начальниця Головного управління Національної сервісної служби в Одеській області та Оксана Кривоногова, начальниця відділу методичного центру раннього втручання комунальної установи «Одеський обласний центр методичної роботи та соціальних виплат».

Участь у нараді взяли керівники профільних структурних підрозділів ОДА та представники територіальних громад області.

«Створення системи раннього втручання значно покращить якість надання соціальних послуг сім’ям з маленькими дітьми й не тільки. Завдяки таким центрам родини матимуть можливість отримувати кваліфіковану допомогу, в разі виявлення певних проблем у розвитку дитини, – зазначила Людмила Тимощук. – Тож я дякую нашим колегам з Одеси, де уже створене та працює раннє втручання, які поділяться досвідом створення такої соціальної системи».

За словами Оксани Кривоногової, раннє втручання – це послуга, яка уже працює в усьому світі. Насамперед, це система, яка навчає та підвищує компетентність батьків. Адже саме вони перебувають біля дитини 24 години на добу.

Раннє втручання надає свої послуги дітям з народження до 4 років. Оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних чинників ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу в ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість запобігати появі обмежень як у функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.

Результати міжнародних досліджень та світовий досвід свідчать про те, що раннє втручання найбільш ефективно забезпечує організацію допомоги дітям раннього віку та їхнім сім’ям, запобігає інвалідизації та інституціалізації дітей, сприяє соціальній інклюзії сімей. Послуга раннього втручання є економічно ефективною для суспільства.

Головною ідеєю такої системи є якомога раннє обстеження дитини командою спеціалістів різного профілю (лікарем, реабілітологом, дитячим психологом, педагогом-дефектологом, логопедом, іншими спеціалістами за потребою).

Відтак, волинські посадовці розпочинають роботу у напрямку створення системи раннього втручання в області, щоб допомогти батькам, в яких народилась дитина з порушенням розвитку, з раннього віку працювати з такою дитиною, правильно доглядати й виробляти в неї уміння, які допоможуть їй інтегруватися в суспільство і не відчувати себе обмеженою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: