18:23, 02 листопада 2022

На Волині планують підтримувати сільгоспвиробників за чотирма напрямками

Члени постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин проаналізували проект програми розвитку агропромислового комплексу області на 2023-2026 роки.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Зазначалося, що підтримка одноосібників та фермерських господарств в межах регіональної програми за попередній період дала відчутні результати. Так, в області вдалося суттєво розширити напрямок тепличних господарств, наростити у приватних домогосподарствах поголів’я великої рогатої худоби, а також суттєво поліпшити селекцію ВРХ завдяки штучному осіменінню. Окрім того, за два останніх роки створили більше 70 особистих фермерських господарств, які наповнюють місцеві бюджети.

На наступних чотири роки комплексна програма розвитку агропромислового комплексу передбачає дотації з обласного бюджету на закупівлю якісного насіннєвого матеріалу для одноосібників, які обробляють до 50 га землі; вирощування молодняка великої рогатої худоби; створення громадських пасовищ; а також безвідсоткові поворотні кредити до 100 тис. грн. власникам особистих селянських господарств на створення або розвиток бізнесу.

Загальний кошторис програми підтримки агровиробників становить понад 35 мільйонів гривень, з яких майже 34,5 млн – кошти обласного бюджету, решта – місцевих скарбниць.

Депутати підтримали проект програми і рекомендували його до схвалення сесією обласної ради.

Окрім того, члени комісії підтримали звернення Івано-Франківської обласної ради до центральних органів влади щодо вирішення проблем з експортом сільськогосподарської продукції. Депутати ініціюють створення так званих «зелених коридорів», просять прискорити проходження митних процедур для експорту сільськогосподарської продукції, а також організувати додаткові логістичні шляхи для експорту сільськогосподарської продукції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: