17:05, 22 Серпня 2021

На Волині організували навчання з територіальної оборони

У селі Овадне відбулися чергові навчання з територіальної оборони та надання першої медичної допомоги.

Про це у «Фейсбук» повідомляє голова Волинської облради Григорій Недопад.

На вимогу Закону України про національний супротив, що набрав чинності і вступає в дію з 1 січня 2022 року, громади у нашій державі повинні здійснювати підготовку громадян до національного спротиву та територіальної оборони.

«І дуже приємно, що саме на Волині, першими в Україні, спрацювали на випередження, створивши КП «Володимир-Волинський районний центр підготовки територіальної оборони». Тут вже організовані навчання із тероборони, із надання першої медичної допомоги під керівництвом досвідчених практичних інструкторів.

Ми продовжимо цю необхідну роботу в області, аби всі охочі мали змогу отримати необхідні навички по самозахисту, володінню зброєю, допомозі ближньому. В наш час такі знання необхідні. Дай, Боже, щоб на нашій території життя було мирним і безпечним. Але краще мати необхідну підготовку. Війна на сході триває, та й загалом, як показує гіркий досвід, світ ніколи не має упевненості у мирному завтра. Тож такі заняття – лише на користь, особливо якщо йдеться про практичні навички, де кожен може спробувати свої сили, отримати системні вміння, загалом поліпшити свою фізичну форму.

Вчора у зборі з територіальної оборони відпрацьовувалися навички володіння зброєю, перешкоджання озброєному ворогу. Також представники громадської організації «Білі берети» з Рівного навчали тактичній медицині.

У центрі можуть займатися всі охочі віком від 18 до 60 років. Для цього потрібно пройти медкомісію. Заняття відкривають можливість у подальшому підписати контракт на службу в резерві, адже на військовослужбовців територіальної оборони, які приступають до виконання обов’язків, поширюються соціальні гарантії, як і на військовослужбовців і членів їх родин.

Тренування відбуваються постійно, щомісяця організовують стрілецький день, у якому беруть участь до 200-300 чоловік з усіх куточків області. Учасники занять вчаться поводженню зі зброєю на макетній зброї, виготовленій із бойової. Також опановують вміння залягати, перезаряджати, підривати і захищатися від підривів, як зробити і знищити розтяжку, як уникнути нападу, як забрати зброю у противника тощо. Такі вміння дають можливість вижити в небезпечних умовах, а також захистити своє життя, життя своїх близьких та прийти на допомогу всій громаді», – пише голова облради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: