15:00, 07 Березня 2023

На Волині оновлюють план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека»

У зв’язку із повномасштабним вторгненням, у минулому році внесли зміни у Національний план Дій на виконання Резолюції 1325. Зокрема, в документі розширили коло цільових груп та включили заходи для їх підтримки. З огляду на це, в області розробили новий план, врахувавши нові потреби і завдання, які постали перед суспільством.

Про це стало відомо під час засідання регіональної координаційної ради, що відбулася під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Мирослави Якимчук 6 березня, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

«Основна увага в національному плані приділяється групам жінок, чоловіків, дівчат і хлопців, внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від насильства у конфлікті, сексуального та інших видів насильства, від катувань і тортур в полоні, осіб вразливих до потрапляння в ситуації торгівлі людьми», – розповіла заступниця голови ОДА.

Так, під час засідання обговорили усі пропозиції та зауваження до обласного плану.

Також радниця голови облдержадміністрації з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі Наталія Рябушенко зауважила, що зміни, запропоновані до розгляду та обговорення, є дійсно новими. А передбачають в основному співпрацю представників державної служби (департаменту соціальної політики ОДА) і коаліції «Волинь-1325» (спільнота громадських організацій, які працюють на теренах Волинської області), яка піклується питаннями гендерної рівності, підтримкою та розвитком інтересів та можливостей жінок.

«Ми менше уваги приділили тим питанням, які актуальні для звільнених територій, окупованих та прифронтових, оскільки ми тилова область. Але звертали увагу на питання освіти та просування цих ідей. Це викликано тим, що Україна за останні кілька років зробила серйозні поступи в сторону ратифікації міжнародних норм та документів, зокрема Стамбульської конвенції. Але на практиці почасти або відсутні механізми запровадження цих документів, або відсутнє в достатній мірі розуміння тих понять, в які в нього вкладені. І не стільки на рівні прийняття рішень, скільки на рівні ланки виконавців. Коли є якісно зроблений нормативно правовий документ, але ті, хто його виконує, повністю не розуміє суті, покладеної в нього. І тоді завдання виконується формалізовано. Тому багато уваги у заходах приділили саме моментам навчання, просвітництва і спеціальним підтримки спеціалістів державної служби та спеціалізованих органів», – поінформувала Наталія Рябушенко.

Щодо цільових груп, з якими працюватимуть, велика увага приділена діяльності кризових кімнат, прихистків, які є на території Волині. І громадські організації зі свого боку пропонують, окрім експертної допомоги, впровадження навчання, підтримки і супроводу. І ще готові долучитися до проведення гендерних аудитів. Зокрема аудитів безпеки, які стосуються безпеки територій чи бомбосховищ.

Тож на завершення заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук наголосила, що таким чином в області хочуть створити усі умови, аби постраждалі люди почували себе потрібними. Відтак, звернулася із проханням віднестися до обласного плану дій, який невдовзі затвердять розпорядженням голови ОДА, відповідально і не виконувати його формалізовано.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: