08:37, 12 Лютого 2026

На Волині обговорюють стратегію розвитку культури на 2025–2030 роки

Очільники управлінь культури громад, менеджери закладів культури, представники громадського сектору та органів влади різних рівнів обговорюють стратегію розвитку культури та проєкт реформи інституцій галузі. Від Волиньради участь у дискусії взяв перший заступник голови Юрій Поліщук.

Про це повідомляють на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.

Дискусійний майданчик організовано за партнерської підтримки швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, участі ГО «Коаліція дієвців культури», ОВА та Агенції регіонального розвитку Волині. За словами заступниці Міністра культури Богдани Лаюк, мета зустрічі – залучення представників органів місцевого самоврядування, експертного середовища, культурних інституцій і громадських організацій Волині до практично-орієнтованого діалогу та спільної роботи над баченням розвитку культурного сектору в контексті затвердженої державної Стратегії розвитку культури України на 2025–2030 роки.

Старша координаторка програм Посольства Швейцарії в Україні Ілона Постемська додала, що проєкт UCORD спрямований на регіональний, інфраструктурний та культурний розвиток. І саме культура може стати основою розвиткового поступу, оскільки її посередництвом громади можуть не лише формувати самоідентифікацію, але й презентувати власну унікальність та популяризувати себе.

У своїй вітальній промові перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук наголосив, що розвиток національної і локальної культури повинен бути у пріоритеті влади на усіх рівнях. Він також зауважив, що культурний потенціал Волині ще далеко не вичерпаний.

«Культурні надбання – це візитівка наша краю. Маємо міцне національне коріння, давню історію, архітектуру, природно-ландшафтні принади. Але маємо також багато нерозпізнаного і нерозкритого. До прикладу, постать мовознавця та фольклорно-краєзнавчого дослідника професора Івана Денисюка, якого надзвичайно шанують на Львівщині, і який маловідомий на Ратнівщині, звідки він родом. Чи уродженець Велимча Опанас Михалевич – видатний український громадський діяч і етнограф, близький друг Антоновича і Драгоманова. Тож закликаю громади шукати і досліджувати свою унікальність. Ми можемо ще багато зробити у відкритті матеріальних і духовних цінностей», – переконаний посадовець.

Під час дискусії-практикуму учасники обговорять ключові положення Стратегії і те, як вони можуть бути інтегровані у стратегії розвитку громад з урахуванням локальних контекстів і потреб, а також за допомогою експертів попрактикуються у вміннях працювати в нових умовах та імплементувати політики на рівні громад та інституцій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: