22:15, 29 Жовтня 2021
На Волині обговорили планування розвитку громад та складання містобудівної документації
У Луцькому ЦНАПі близько 30 громад зібралися на практичну сесію із застосування законодавства у Волинському РВ АМУ на тему “Планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Схема просторового планування територій громад як інструмент комплексного управління у використанні земель, зонування територій” в рамках спільного проєкту Асоціації міст України та DESPRO.
Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.
Виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук зауважила, що це — вже чергова зустріч з представниками громад у межах співпраці Асоціації міст України та DESPRO. Останній підтримує реформу місцевого самоврядування та сприяє розвитку місцевого самоврядування через оптимізацію системи управління та підтримує ефективний місцевий розвиток в Україні.
“Від свого старту у 2007 році проєкт DESPRO впродовж 7 років до прийняття Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні проєкт працював над створенням платформи для майбутніх змін через розроблення законодавчої основи реформи місцевого самоврядування, підвищення професійного рівня представників місцевого самоврядування та органів державної влади, розвиток публічних послуг, зокрема, проєктів поводження з твердими побутовими відходами, а також водопостачання та водовідведення в селах та селищах по всій країні”, — додала Мар’яна Конончук.
Для обговорення разом з громадами та експертами обрали чотири теми — земля, ЖКГ, рухоме та нерухоме майно та просторове планування. Нині триває спілкування на останню тему.
Заступник начальника управління містобудування та архітектури Волинської обласної державної адміністрації, начальник відділу містобудівного кадастру, моніторингу та земельних відносин Степан Білан зауважив, що фактично вперше об’єднані законодавчо земельники та архітектори, що впливає на планування розвитку громад та складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення.
Начальник відділу планування та забудови територій управління містобудування та архітектури Волинської ОДА Віталій Швай зазначив, що чимало змінилося з утворенням нових громад торік, наприклад, має бути оновлена схема планування території України. Також з’являється новий вид документації — комплексний план територій громад, яка має бути розроблена за рахунок коштів місцевих бюджетів, але можна використовувати та грантову підтримку. В ідеалі ще має бути генеральний план населених пунктів, детальний план території й так далі. Також доречно документацію на кальках оцифрувати, зібрати нові дані та обговорити це все на громадських слуханнях. Також експерт не виключає змін до законодавства, тому сьогоднішню розмову назвав початковою.
Він додав, що на Волині є 20 населених пунктів, які є історичними населеними пунктами, тому для них потрібно розробити історико-архітектурний опорний план, де це все має бути враховано. Не слід забувати про інженерно-технічні заходи з цивільного захисту, звіт про стратегічну екологічну оцінку, базу геоданих тощо, графічні матеріали тощо. У своєму виступі Швай навів приклади різноманітних нових документів та їх важливих деталей.
Під час практикуму присутні обговорили та схему просторового планування території громади як інструменту комплексного управління у використанні земель, зонування території.
“Важливим є формування бачення розвитку громади в цілому, приміром, оцінити зони економічного розвитку та, наприклад, природні зони. Комплексний план потрібний для того, щоб надавати містобудівну документацію, щоб громада могла розвиватися, щоб надати інвестору певні документи”, — заявив Віталій Швай.
Він наголосив на важливості залученості громади та громадськості до розроблення комплексного плану територій громад, адже саме так важлива далека перспектива розвитку тієї чи іншої ТГ.
Не менш важливим було й спілкування про особливості змін в земельному законодавстві у зв’язку з прийняттям Закону України 711-IX “Про населення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель”.
Консультант з бюджетних питань Волинського РВ АМУ, заслужений економіст України Василь Гром торкнувся важливих для громад питань, зокрема, податків та недопущення ухвалення урядового законопроєкту № 6062.
Також представники волинських громад озвучили ті запитання, які їх цікавили, а експерти надали свої вичерпні відповіді, зокрема, які виклики нівелює та спрощує проблеми нове законодавство.
Теги:
волинські громади
Залишити відповідь