14:22, 24 Липня 2020

На Волині наразі не послаблюватимуть карантин

На Волині послаблювати карантин не можна: таким є висновок регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій,   засідання якої відбулося сьогодні під керівництвом голови ОДА Юрія Погуляйка. 

Про це інформують на веб-сайті Волинської облради.

Нагадаємо, у цій комісії зараз є представництво обласної ради. У сьогоднішньому засідання взяли участь голова облради Ірина Вахович, перший заступник голови Юрій Поліщук та депутат Володимир Бондар, а також Людмила Тимощук, яка виконує обов’язки керівника обласного управління охорони здоров’я та очолює профільну комісію облради.

Директор ДУ “Волинський обласний лабораторний  центр МОЗ” Наталія  Янко нагадала присутнім, що 22 липня Кабінет міністрів України прийняв рішення щодо продовження адаптивного карантину до 31 серпня задля уникнення досягнення піків захворювань і перевантаження системи охорони здоров’я.

У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС .

При цьому, навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження.

Зокрема, йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:

— у громадських будівлях обов’язковим є носіння маски або респіратора;

— проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;

— кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50 %;

— пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

Відповідно до Постанови, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, у якому наявна хоча б одна з таких ознак:

— завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 %;

— середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

— коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 %;

— показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 %.

Наталія Янко повідомила, що ситуація з поширенням коронавірусу на Волині є стабільною, але  коефіцієнт виявлення   випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%. “В   нас він коливається від 14,3% до 18,6%. На сьогодні становить 16,7%. Показник визначається за формулою. У зв’язку з цим, область не може перейти до наступного етапу послаблення карантину, чого прагнуть всі волиняни”, – зауважила головний державний санітарний лікар області.

Зі слів пані Янко, наразі в області є три спалахи коронавірусної хвороби. Йдеться про геріатричний пансіонат надання соціальної допомоги Торчинської селищної ради, де захворіло 27 осіб, з них 21 – мешканці закладу і всі вони відносяться до групи ризику.  Також спалахи хвороби зафіксовані на ТОВ “Рута” та Нововолинській швейній фабриці.

“На нашу думку поширенню інфекції сприяє послаблення карантину, легковажність волинян, приховування інформації про контактних осіб та запізнілі звернення до лікарів”, – пояснила Наталія Янко. Вона закликає волинян бути свідомими того, що коронавірус – серйозна небезпека, а також пропонує, щоби контролюючі служби проводили більше моніторингових перевірок в закладах закритого типу, аби зменшити ризики захворюваності в них.

Голова обласної ради Ірина Вахович просить відповідальних осіб з санітарної служби проводити якомога більше роз’яснювальної роботи та постійно інформувати населення про загрозу від COVID-19 та важливість безпекових профілактичних заходів.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук запропонував на наступному засіданні заслухати керівників тих підприємств, де наразі зафіксовано спалах інфекції, а також посилити контроль за дотриманням безпекових заходів у громадському транспорті.

Інші члени комісії не заперечили проти цих пропозицій від обласної ради.

Головний державний санітарний лікар області інформує, що за останню добу на Волині зареєстровано 45 нових випадків захворювання на COVID-19, з них 2 у дітей та 3 у медичних працівників.  Нові випадки виявлено: м. Луцьк – 7, Луцький район – 27, Ратнівський район – 6, м.Нововолинськ – 5. Одужало за добу 87 осіб, в тому числі 2 дітей та 13 медичних працівників.

Загалом станом на 24 липня в області зареєстровано 3446 випадків COVID-19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР, з них  225 у дітей та 480 у медичних працівників. Одужало 2441 особа, з них 156 дітей та 374 медичних працівники.  80 випадків хвороби завершилось летально, в тому числі померло 3 медичних працівники.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: