19:51, 20 Січня 2022

На Волині наразі не отримали вказівок брати жінок на військовий облік

«Взяття на військовий облік жінок – це ще не призов на службу», – пояснюють у Луцькому районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, зазначаючи, що вказівок та пояснень щодо початку військового обліку жінок наразі не отримували.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької райради.

17 грудня 2021 року набрав чинності Наказ Міністерства оборони України, яким затвердили перелік спеціальностей та професій, згідно яких жінки зобов’язані стати на військовий облік. До переліку ввійшли майже всі професії, які є у Класифікаторі професій.

У наказі йдеться про те, що військовому обліку підлягають усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Стати на військовий облік потрібно до кінця 2022 року у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній комісаріат) за реєстрацією місця проживання.

Заступник керівника, керуючий справами Луцької районної ради Андрій Лев, заступниця керівника виконавчого апарату Тетяна Павлова-Багрійчук побували у місті Рожище, щоб з’ясувати, яким чином впроваджуватимуть наказ Міноборони.

Начальник Другого відділу Луцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майор Валерій Захаров пояснив, що взяття на військовий облік жінок – це ще не призов на службу.

«За ухилення від військового обліку жінкам, як і чоловікам, після попередження з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, передбачені штрафи. Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час жінок можуть призвати на військову службу та службу у військовому резерві тільки у добровільному порядку (за контрактом)», – зауважив майор Валерій Захаров.

За його словами, поки що вказівок брати жінок на військовий облік не надходило.

«Роз’яснень поки не надходило. Нам відомо, що у 2022 році почнуть ставити жінок на військовий облік, але конкретних вказівок на місця ми не отримували. Як тільки вони з’являться, ми почнемо їх виконувати. Наш відділ районного терцентру комплектування та соціальної підтримки готовий до цієї роботи», – розповів майор Захаров.

До слова, днями Президент України Володимир Зеленський звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова щодо необхідності скорочення переліку спеціальностей та професій, пов’язаних із військовим обліком жінок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: