22:59, 20 Серпня 2022

На Волині кожна п’ята родина, яка звертається по допомогу до мобільних команд, потребує психологічної підтримки

Про такі висновки повідомляють мобільні команди ЮНІСЕФ та Української фундації громадського здоров’я, які працюють на Волині. Серед інших найбільш поширених звернень, з якими сім’ї приходять до мультидисциплінарних мобільних команд, є запит на отримання гуманітарної допомоги (17 %), медичної допомоги (16 %), допомоги в оформленні соціальних виплат (13 %), сприяння у працевлаштуванні (6 %) та відновлення документів (5 %). 

Про це інформує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

З березня цього року ЮНІСЕФ та Українська фундація громадського здоров’я по всій Україні запустили 50 мобільних команд. Чотири з них працюють на території Волинської області — в Устилузі, Луцьку, Нововолинську та Вишневі.

За перші кілька місяців фахівці надали допомогу більш як восьми тисячам людей, які постраждали від війни, зокрема йдеться про сім’ї з дітьми. Всього надали понад 53 тисячі послуг, кожну другу (46 %) послугу мобільних команд надали дітям, а 12 % звернень за допомогою надійшло від людей з інвалідністю.

Одна із задач мобільних команд — виявляти людей, зокрема, дітей, які постраждали від насильства чи жорстокого поводження. З початку війни мобільні бригади ЮНІСЕФ отримали понад шість тисяч таких звернень. Мобільні команди надають екстрену допомогу: консультують про доступні послуги, стабілізують емоційний стан постраждалих, разом з клієнтами складають план дій, за потреби шукають тимчасовий прихисток та перенаправляють за спеціалізованою підтримкою, у тому числі на психологічну реабілітацію.

Для довідки:

Мультидисциплінарна мобільна команда надає соціально-психологічну допомогу людям, які постраждали від війни. Ідеться про першу психологічну допомогу та психологічну підтримку, юридичне консультування, соціальні підтримку та обслуговування, медичну допомогу (консультування, онлайн-зв’язок із лікарями, перенаправлення до інших фахівців), надання гуманітарних наборів та інформаційних матеріалів.

До складу команди входять психолог, соціальний працівник, юрист та медик. Мобільні бригади працюють у центрах підтримки вимушено переміщених людей, на Дитячих точках “СПІЛЬНО”, на власному авто виїжджають до місць, де потрібна допомога, а також консультують постраждалих дистанційно — телефоном або за допомогою відеозв’язку. Звернутися за підтримкою мультидисциплінарних мобільних команд можна за телефонами, вказаними за посиланням.

волинь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: