12:07, 04 Червня 2021

На Волині контролюватимуть легальну заготівлю ягід та грибів

Щорічно за підсумками заготівельного сезону бюджети всіх рівнів на Волині отримують від 5 до 10 мільйонів гривень податкових надходжень. Тож першочергове завдання, над яким повинні працювати всі контролюючі органи нинішнього, складного з точки зору метеоумов року,-забезпечити легальний процес збору ягід та грибів усіма учасниками заготівельного ринку.

На цьому в ході засідання робочої групи при Волинській ОДА наголосив заступник начальника Головного управління ДПС у Волинській області Богдан Шинкарчук, — інформують у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Волинській області.

«У період збору другорядних лісових ресурсів саме на районному рівні, відповідно до нормативних документів, здійснюється першочерговий контроль і постійний моніторинг ситуації. Якщо діяльність таких робочих груп безпосередньо у місцях заготівлі буде результативною і заготівельники працюватимуть прозоро, бюджети громад отримають належні податки», — наголосив посадовець.

Тим часом, більш як десятирічний досвід роботи податківців у складі робочих груп при райдержадміністраціях переконує, що бюджетний успіх громад, на території яких представники бізнесу заготовляють ягоди та гриби з комерційною метою,  залежить  і від позиції лідерів місцевого самоврядування.

«Позиція податкової служби завжди однозначна: в процесі заготівлі належні податки і збори повинні сплачуватися з реальної закупівельної вартості ягід, грибів та лікарської сировини. Громада, яка хоче отримати надходження у власний бюджет, має право та повинна пильнувати за тим, чи сплачені податки від заготівлі дарів лісу комерційним структурами на її території», — підсумував Богдан Шинкарчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: