09:38, 23 Січня 2020

На Волині ініціюють проект впровадження дуальної форми здобуття освіти

Перспективи створення Інституту дуальної освіти на базі Східноєвропейського національного університету ім.Лесі Українки обговорили під час робочої зустрічі голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка та голови обласної ради Ірини Вахович із директором Фонду «Допомога Україні Брайтшайд ім. св. Лаврентія» Генріхом Беннером.

Зустріч відбулася 21 січня 2020 року за участі ректора СНУ імені Лесі Українки Анатолія Цьося та проректора із науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Наталії Павліхи.

Як зазначив німецький меценат та благодійник Генріх Беннер, який також є Почесним професором СНУ імені Лесі Українки, Німеччина зацікавлена в тому, щоб українська молодь здобувала вищу освіту та виховувалася за європейськими стандартами, аби Україна отримувала високоінтелектуальних фахівців, які залишалися б жити та працювати на благо своєї країни. На його думку, проблема, яка потребує розв’язання – недостатній рівень готовності багатьох випускників українських вишів до самостійної професійної діяльності на робочих місцях.

Він пояснив, що виправити цю ситуацію покликана саме дуальна форма здобуття освіти, адже вона передбачає поєднання навчання студентів у закладах освіти з практичними заняттями на робочих місцях для набуття певної кваліфікації, а також передбачає подальше працевлаштування випускників на тих підприємствах, які виступили інвесторами навчання, терміном не менше ніж на 10 років.

Пан Беннер зауважив, що наразі реалізація проекту гальмується відсутністю реєстру усіх нині діючих в Україні підприємств з іноземним капіталом та вичерпних відомостей про них. За його словами, цю інформацію дуже важко відшукати, але вона дуже важлива для того, аби визначити коло підприємств, які готові до  співпраці. Своє сприяння у вирішенні цього питання пообіцяли керівники області.

Ректор СНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цьось повідомив, що відповідно до розпорядження Кабміну від 19.09.2018р. № 660 про «Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти», у виші уже активно ведеться робота у цьому напрямку у поєднанні із кращими практиками німецьких колег.

Голова обласної ради Ірина Вахович поцікавилась спектром спеціальностей, за якими буде проводитись навчання. Анатолій Цьось повідомив, що за пропозицією німецьких партнерів, спершу вони розвиватимуть напрям ІТ-технологій, мовляв саме у фахівцях цієї сфери є сьогодні гостра потреба чи не у кожної фірми чи підприємства.

Наприкінці зустрічі Генріх Беннер також поділився із керівниками краю своїми планами на майбутнє. У разі, якщо Інститут дуальної форми освіти на Волині запрацює, він готовий вкладати власні кошти у розвиток інфраструктури та побудову сучасного студмістечка.

Окрім освітньої тематики у ході зустрічі обговорили також питання спрощення процедури митного оформлення гуманітарних вантажів, оскільки пан Беннер є відомим благодійником та опікується доставкою гуманітарної допомоги з Німеччини. Так, із 1992 року, від початку його співпраці з Україною, у нашу державу було переправлено понад 12 тисяч тонн гуманітарної допомоги різного роду. Керівники області пообіцяли максимально сприяти німецькому меценату в його діяльності на теренах Волині та подякували за співпрацю і допомогу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: