22:57, 05 Грудня 2020

На Волині грипом та ГРВІ з початку сезону перехворіли майже 50 тисяч осіб

За даними Центру громадського здоров’я за минулий тиждень в Україні зафіксували спорадичне географічне поширення грипу. За даними дозорного епідеміологічного нагляду в Україні переважає циркуляція вірусу типу В, що характерно для цього періоду часу, також реєструється грип А (А(Н1)pdm09). Вказані віруси входять до складу вакцин проти грипу на епідсезон 2020-2021 роки. Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні перевищив епідемічний поріг на 8,6 % та становить 524,5 на 100 тисяч населення, а також на 10 % вищий за аналогічний період минулого сезону.

Про це інформують на сайті Волинського обласного лабораторного центру МОЗ.

Перевищення відмічається у Волинській, Донецькій, Рівненській, Житомирській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Сумській, Чернігівській та Черкаській областях до 25 %, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу.

В області інтенсивний показник захворюваності становить 584 на 100 тисяч населення (вищий від середнього по Україні на 11 %), перевищує епідемічний поріг на 2 %.В порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник захворюваності на більший 13 %.  Локальні перевищення зареєстровані у Володимир-Волинському районі (+46 %), Локачинському районі (+20 %), та Луцькому районі (27 %).

Протягом останнього тижня в області захворіло понад 6 тисяч волинян на ГРВІ, із них 43 % — це діти віком до 17 років (2,5 тис.). Штами вірусу грипу не виділялись. Близько одного відсотка від загальної кількості захворілих госпіталізували. Серед них 80 % – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час не виявили.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями вже перехворіли близько 47,5 тисяч мешканців області, що на 6,8 тисяч більше, ніж попереднього сезону.

Всього в області вакцинували 1500 осіб, із них 676 – це особи із групи ризику.

Основні групи ризику:

Медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії.

Вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.

Літні люди— імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.

Люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

Діти віком 6 міс. — 5 років.

Особи, що перебувають у закладах тривалого догляду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: