13:34, 19 Січня 2022

На Волині громаду змусили через суд подбати про збереження старовинної церкви

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду із позовом в інтересах Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації, аби визнати протиправною бездіяльності Луківської селищної ради Ковельського району та зобов’язати вжити заходів задля занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України церкви Святої Параскеви та дзвіниці 1723 року побудови.

Про це інформують у прес-службі Волинської обласної прокуратури.

Прокурори з’ясували, що орган місцевого самоврядування попри вимоги Закону України «Про охорону культурної спадщини» досі не виготовив облікової документації на ці два об’єкти, відтак відомості про них у Державний реєстр нерухомих пам’яток України також не внесені.

Відсутність відомостей про історичні пам’ятки в Реєстрі не забезпечує їхнього належного захисту, догляду та збереження і уможливлює незаконні дії щодо них.

Втрутившись у ситуацію, прокурори в суді вимагатимуть від селищної ради вчинити усі необхідні дії задля збереження обох об’єктів культурної спадщини національного значення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: