21:47, 20 Вересня 2022

На Волині до Дня захисників проведуть міжнародний турнір зі стронгмену

Концепцію та організацію змагань голова обласної ради Григорій Недопад обговорив під час наради за участю свого першого заступник Юрія Поліщука, очільника благодійного фонду «Добра справа» Юрія Сливи, а також керівників обласних комунальних установ Олександра Кулакова та Яни Романюк.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Ідея провести на Волині міжнародні змагання зі стронгмену виникла під час зустрічі Григорія Недопада з найсильнішою людиною світу та рекордсменом Олексієм Новіковим. Він уже запросив на змагання до Луцька найвидатніших силанів з країн, які найактивніше допомагають Україні у боротьбі з агресором:  США, Великобританії та країн Балтії. Голова Волиньради запропонував приурочити турнір до Дня захисника України та козацтва.

Організатором спільно з обласною радою виступає БФ «Добра справа», який береться за допомогою спонсорів забезпечити фінансовий бік міжнародних змагань. У співорганізаторах також і обласні комунальні установи «Спорт для всіх» і Волинський молодіжний центр.

Вирішили, що у турнірі візьмуть участь найтитулованіші стронгмени. До української команди увійдуть Олексій Новіков, Павло Кордияка та Роман Греков. Міжнародну представлятимуть Еван Сінглетон (Англія), Геві Білтон (США) та легенда важкої атлетики – литовець Жидрунас Савіцкас, досягнення якого занесені до книги рекордів Гіннеса.

За програмою команди виконають п’ять вправ, у перервах між якими плануються виступи не лише спортивних, а й місцевих творчих колективів, аби ознайомити гостей з національною культурою та автентикою краю.

За пропозицією керівника центру «Спорт для всіх» Олександра Кулакова у рамках міжнародного турніру відбудуться також і Козацькі ігри за участю волинських богатирів. Область щороку входить до трійки призерів на всеукраїнських змаганнях із козацьких розваг. Окрім того, у якості асистентів на змагання будуть запрошені вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.

Григорій Недопад наголосив на необхідності під час організації та проведення турніру особливу увагу приділити питанням безпеки, в тому числі і пов’язаних зі зростанням захворюваності на коронавірус.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: