14:31, 08 Жовтня 2020

На Волині діятиме нова програма з питань розвитку громадського здоров’я

Т.в.о. начальника управління охорони здоров`я ОДА, голова профільної комісії облради Людмила Тимощук розповіла, що Регіональну програму з питань розвитку громадського здоров’я на 2020-2023 роки розробили фахівці  КП “Волинський обласний центр громадського здоров’я” за аналогією державної програми, що запрацювала в Україні цьогоріч.

Про це стало відомо на під час засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства, повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

За її словами, заходи програми дадуть можливість поліпшити епідемічну ситуацію щодо зниження захворюваності та смертності населення області від ВІЛ-інфекції та СНІДу, гепатиту В і С, стабілізувати рівень захворюваності на туберкульоз, зменшити рівень смертності від цієї недуги та підвищити ефективність лікування хворих на туберкульоз. За словами Людмили Тимощук, загальний обсяг її фінансування – 75,892 мільйона гривень.

«Я б дуже хотіла, щоб нинішня каденція депутатів внесла та затвердила цей документ», – наголосила Людмила Тимощук.

Її пропозицію підтримали більшість членів комісії, відповідний проект рішення депутати рекомендували схвалити на найближчій сесії обласної ради.

Окрім того, профільною комісією заслухано та рекомендовано сесії схвалити проект рішення “Про затвердження звіту з виконання Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки”.

Як повідомила т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Сірбіненко, на фінансування цієї програми з обласного бюджету за період з 2016 по 2020  роки передбачили понад 13 мільйонів гривень, фактично ж використано трохи більше 10-ти мільйонів гривень, адже цьогоріч у зв’язку з веденням карантину та забороною діяльності дитячих таборів, літня оздоровча кампанія в області не проводилася. У 2020 році частково проводилося оздоровлення дітей за путівками Міністерства соціальної політики України у державних підприємствах «Молода гвардія» (м.Одеса), «Артек» (м.Київ) та санаторіях. За період реалізації цієї програми послуги з оздоровлення та відпочинку отримали понад 140 тисяч маленьких волинян, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Вона також розповіла, що в області функціонує 11 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку різних форм власності, із них 5 – знаходиться у підпорядкуванні органів освіти, 2 – об’єднаних територіальних громад, 3 – профспілкових організацій, 1 – приватної особи. За період реалізації програми в області збережено мережу позаміських закладів оздоровлення, а також збільшено їх потужність, наголосила Людмила Сірбіненко.

Депутати також рекомендували сесії схвалити проект рішення  «Про продовження дії Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки та внесення змін до неї».

Як пояснила Людмила Сірбіненко, основна сума коштів обласного бюджету, яка була передбачена на виконання цієї програми спрямовувалася як субвенція місцевим бюджетам на придбання путівок для оздоровлення та відпочинку дітей  на умовах співфінансування. Між тим, наразі невідомо, якою буде спроможність  бюджетів ОТГ у 2021 році і чи зможуть вони долучатися до співфінансування, відтак у профільному управлінні пропонують пролонгувати діючу програму, а коли буде ясність стосовно місцевих бюджетів, тоді й розроблять нову обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей на найближчі кілька років.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: