16:37, 11 Жовтня 2019

На Волині державі повернули ділянку, яка коштує майже 23 мільйони гривень

Господарський суд Волинської області задовільнив позов Маневицької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в області та зобов’язав одне із фермерських господарств звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 17,8 га та вартістю майже 23 млн грн за межами села Довжиця Маневицького району.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волині.

Факт самовільного зайняття підприємством земельної ділянки встановили під час перевірки, проведеної Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області, а також у ході досудового розслідування  у кримінальному провадженні про самовільне зайняття ділянки (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 197-1 КК України).

Землю, щодо якої жодні правочини про надання її в користування не приймалися, господарство засіяло соєю. Факт самовільного зайняття ділянки суб’єкт господарювання визнав.

Керівника господарства у травні 2019 року притягнули до адміністративної відповідальності за самовільне зайняття земельних ділянок (адміністративне правопорушення, передбачене ст. 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та наклали на нього стягнення у виді штрафу. Штраф керівник уже сплатив.

Також товариство сплатило збитки, завдані внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, однак землі не звільнило.

У справу втрутилася прокуратура і тепер господарству доведеться повернути земельну ділянку державі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: